Airbnb i DoorDash Vs Covid 19 – Aktualności na żywo

Airbnb i DoorDash w czwartek poinformowały o swoich pierwszych wynikach finansowych jako spółki notowane na giełdzie, każdy z ulubieńców branży technologicznej rejestrowania strat, jak jeździć na pandemii.

Platforma do udostępniania domu Airbnb straciła mniej pieniędzy niż oczekiwali analitycy finansowi i była optymistyczna, że branża turystyczna wykazywała oznaki ożywienia po tym, jak została zmiażdżona przez rozprzestrzenianie się Covid-19.

Restauracja posiłek dostawy usługi DoorDash, choć widział kłopoty przed, jak coraz więcej jurysdykcji ograniczyć prowizje i opłaty może pobierać, podczas gdy jadalnia w restauracjach nadal nie jest opcją.

DoorDash oszacował, że takie kontrole cen obniżyły jego przychody i zyski o 36 milionów dolarów w ostatnim kwartale ubiegłego roku i mogą kosztować go dwa razy więcej w bieżącym kwartale.

“Do tej pory wszystkie kontrole cen, w których działamy, są tymczasowe i szczególnie powiązane ze stanem awaryjnym lub stawkami za obiad”, powiedział DoorDash w liście do zarobków.

“Aby zrównoważyć część tej presji, rozpoczęliśmy wdrażanie przyrostowych opłat konsumenckich na wielu rynkach z kontrolą cen.”

akcji DoorDash zatonął ponad 12 procent w transakcjach na rynku wtórnym, które po wydaniu jego dane o zarobkach.

Ale usługa powiedziała, że zyskała udział w rynku w USA i ustanowiła nowe rekordy dla zamówień w kwartale.

Przychody wzrosły do 970 milionów dolarów, około 226 procent wyższe niż w tym samym kwartale rok wcześniej przed pandemią zakłócony styl życia.

Jednak strata DoorDasha wzrosła ponad dwukrotnie do 312 milionów dolarów w podobnym porównaniu.

DoorDash rywali obejmują UberEats, a wzrost popytu na restauracji lub usług dostawy artykułów spożywczych może odpływać jako ograniczenia związane z pandemią na łatwość ruchu.

– Koncentruje się na “odbicia podróży” –

Airbnb, z drugiej strony, oczekuje, że jego działalność ożywi się, gdy ludzie czują się pewniej podróży.

“Nasze wyniki w 2020 roku pokazały, że Airbnb jest odporne i z natury elastyczne”, powiedział szef Airbnb Brian Chesky w komunikacie o zarobkach.

“Podróże wracają i jesteśmy laserowo skoncentrowani na przygotowaniach do podróży rebound.â €

Airbnb powiedział, że przychody w zeszłym roku nie pogrążyły się tak głęboko, jak firma oczekiwała z powodu pandemii, i powiedział, że jej przychody w ostatnim kwartale ubiegłego roku spadły “tylko” 22 procent do 859 milionów dolarów.

Platforma odnotowała stratę w wysokości 3,9 mld USD w kwartale, ale była mniejsza niż przewidywali analitycy finansowi. Część tej straty została przypisana kosztom związanym z debiutem na giełdzie w ciągu kwartału.

“Ponieważ szczepionka jest wdrażana i znosić ograniczenia, spodziewamy się znacznego odbicia podróży”, powiedział Airbnb w liście do inwestorów.

“Naszym jedynym priorytetem w 2021 r. jest przygotowanie się do tego.”

akcji Airbnb nieznacznie wzrosły w transakcjach pozarynkowych.

“Wyniki dzisiaj pokonać oczekiwania i mówić do odporności kategorii wynajem wakacje poprzez pandemię, i dodać do oczekiwań, że całe wynajem domu będzie zasilać wszelkie szersze zakwaterowanie odzysku w 2021 r.” Third Bridge starszy analityk Dan Thomas powiedział Airbnb.

Leave a Reply

Your email address will not be published.