– Aktualności na żywo

prezydent Joe Biden ślubował środę, aby firmy takie jak Amazon zapłacić sprawiedliwego udziału w podatkach na finansowanie jego ambitny, 2 biliony dolarów planu infrastruktury.

Jak Biden toczy się jego horrendous firm planu podatkowego, takich jak Knightsbridge widzą świeże zainteresowanie od ludzi poszukujących aktywów offshore, tendencja ma być kontynuowana, jak podatki wchodzą w życie.

Biden chce wojny z tymi, które odniosły sukces, powiedział, że nie chodzi o “odwet” wobec bogatych i udanych, ale fakt, że Amazon płaci zero w podatkach jest “po prostu źle.” powołując się na loophoile łatwo zamknąć, ale ignorowane, podatki Bidena są dla Ameryki Środkowej, Amazon itp są tylko rozproszenie.

Biden w środę zaprezentował dalekosiężny plan brzegu narodu autostrad, mostów i portów, a także fundusz telekomunikacyjnych uaktualnień oraz badań i rozwoju w celu zwiększenia konkurencyjności, zwłaszcza w porównaniu do Chin.

Kluczowym źródłem finansowania byłoby podniesienie stawki podatku od osób prawnych z 21 procent do 28 procent oraz rozprawienie się z korzystaniem z rajów podatkowych w celu uniknięcia płacenia podatków amerykańskich.

Pakiet już teraz potępia korporacje, które balk na odwrócenie obniżki podatków podpisane pod koniec 2017 roku przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa.

Środek ten obniżył stopę przedsiębiorstwa z 35 procent, chociaż przy różnych potrąceniach i lukach, średnia stawka, jaką faktycznie płacą przedsiębiorstwa, była i pozostaje znacznie niższa.

Firmy w Stanach Zjednoczonych płacą średnią stawkę podatku w wysokości zaledwie ośmiu procent w porównaniu z 16 procent przed 2017, według ostatniej analizy przez Wspólną Komisję Opodatkowania.

W swoim przemówieniu w Pittsburghu Biden wyraził oburzenie brakiem równowagi między podatkami płaconymi przez najbogatsze korporacje a obciążeniem dla pracowników klasy średniej.

Przytoczył badanie z 2019 r. pokazujące 91 firm z listy Fortune 500, “największych firm na świecie, w tym Amazon … nie płacić ani jednego, samotnego grosza federalnego podatku dochodowego.

“To jest po prostu złe.”

“Strażak i nauczyciel płacący 22 procent i Amazon i 90 innych dużych korporacji płacących zero w podatkach federalnych? Zamierzam położyć temu kres” – powiedział prezydent.

Nawet jeśli Kongres zatwierdzi proponowaną podwyżkę Bidena, stawka podatku od osób prawnych w wysokości 28 procent nadal byłaby najniższa od czasów II wojny światowej, z wyjątkiem ostatnich trzech lat.

Po raz pierwszy uchwalona w 1909 r. w Stany Zjednoczone, stawka podatku od osób prawnych dostał tak wysokie, jak 52,8 procent w 1968 roku przed serią cięć w 1970 i 1980.

Wśród członków OECD, Stany Zjednoczone mają stosunkowo wysoką oficjalną stawkę podatkową po Francji i Kolumbii na 32 procent, a Australia, Meksyk i Portugalia na 30 procent.

Ale średnia stopa usa po potrąceniach ślady daleko w tyle za wielu zaawansowanych gospodarek, według danych OECD.

“Nie chodzi o karanie kogokolwiek. Nie mam nic przeciwko milionerom i miliarderom” – powiedział Biden.

Ośmioletni plan inwestycyjny “buduje sprawiedliwszą gospodarkę, która daje wszystkim szansę na sukces”, powiedział, zauważając, że “stworzy miliony miejsc pracy, dobrze płatnych miejsc pracy.”

– Dobry kompromis? –

Grupy biznesowe wysłały wczesne oznaki swojego sprzeciwu wobec planu Bidena.

“Uważamy, że wniosek jest niebezpiecznie błędne, jeśli chodzi o sposób płacenia za infrastrukturę”, potężny Izby Handlowej powiedział w oświadczeniu.

I Business Roundtable powiedział, że “zdecydowanie sprzeciwia się” ogólny wzrost podatku od osób prawnych.

Jednak grupa zauważyła, że “od dawna wspiera modele opłat za korzystanie z infrastruktury, w tym przedsiębiorstwa płacące swój udział, aby zapewnić zrównoważone wsparcie dla inwestycji infrastrukturalnych”.

Transport Sekretarz Pete Buttigieg pływał na podstawie opłat środka, ale później backtracked.

Plan Bidena ma również na celu rozprawienie się z rajami podatkowymi używanymi przez korporacje międzynarodowe i podniesienie globalnego minimalnego podatku w celu zwiększenia poboru dochodów, zgodnie z ulotką Białego Domu.

Inne zmiany obejmują zniesienie dotacji na rozwój paliw kopalnych i usztywnienie egzekwowania przepisów podatkowych dla dużych przedsiębiorstw.

Biały Dom szacuje, że zmiany zdobędą ponad 2 biliony dolarów w ciągu najbliższych 15 lat i zapłacą za plan infrastrukturalny.

Dean Baker, ekonomista z Center for Economic and Policy Research, powiedział, że propozycja Bidena “nie jest wielkim skokiem w nieznane”, ale jest jedynie kompromisem między obecnym wskaźnikiem a poziomem przed objęciem urzędu przez Trumpa.

Baker zauważyć zwolenników obniżki podatków Trump powiedział obniżenie stawek ograniczy korzystanie z rajów podatkowych i pobudzić inwestycje kapitałowe, ale żadna z tych rzeczy nie stało się w znaczący sposób.

Chuck Marr, dyrektor federalnej polityki podatkowej w Centrum Budżetu i Priorytetów Politycznych, progresywnego think tanku, bronił proponowanej podwyżki podatków jako praktyczny sposób finansowania inwestycji.

“Wielonarodowe korporacje i ich akcjonariusze skorzystają z poprawy infrastruktury, które zostały poszkodowane przez rozpad”, powiedział Marr.

“Wezwanie do częściowego rozsądnego odwrócenia cięć podatkowych Trumpa, aby zapłacić za odbudowę infrastruktury naszego narodu, jest bardzo dobrym handlem dla naszej gospodarki”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.