Chiny Travel Zapasy są silne kupić – Live Trading News

chiński sektor turystyczny zgłosił silne ożywienie do tej pory w tym roku i oczekuje się, że będzie kontynuować swoją obecną dynamikę, jak Chiny dalsze znosi ograniczenia podróży wśród stabilnej sytuacji COVID-19.

Sektor turystyki rejestrowane zachęcające statystyki podczas święta Wiosna Festival w połowie lutego, według danych z China Tourism Academy.

Przychody z turystyki krajowej odnotowały wzrost rok do roku, począwszy od trzeciego dnia tygodniowego urlopu, podczas gdy liczba turystów podróżujących do i z głównych atrakcji turystycznych, takich jak Guangdong, Szanghaj i Pekin, przekroczyła lub prawie osiągnęła poziom obserwowany podczas Festiwalu Wiosny 2019.

Popyt na podróże po mieście rekreacyjnym, wakacje na przedmieściach, wycieczki rodzinne i wycieczki studyjne wykazały silny trend wzrostowy, powiedziała akademia.

Przemysł lotnictwa cywilnego w kraju obsłużył około 23,95 milionów podróży pasażerskich w lutym, skok o 187,1 procent rok do roku, wynika z najnowszych danych Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego.

Podróże lotnicze podniósł parę wkrótce po wakacjach, podczas których wielu Chińczyków zdecydowało się pozostać umieścić w odpowiedzi na wezwanie rządu, aby uniknąć niepotrzebnych zgromadzeń.

Ruch pasażerski na trasach krajowych powrócił do poziomu obserwowanego w tym samym okresie w 2019 r., wynika z danych dostawcy usług turystycznych online qunar.com.

Rosnąca liczba rezerwacji hoteli wskazywała również na chęć podróżowania. Sanya, Wuxi i Lhasa są wśród turystów ulubionych miejsc krajowych.

Do 9 marca rezerwacje hoteli na wakacje Tomb-sweeping Day na początku kwietnia wzrosły do 4,5 razy więcej niż liczba rezerwacji w tym samym dniu rok wcześniej.

Liczba rezerwacji hoteli w dniu 1 maja, pierwszego dnia pięciodniowego święta majowego, przekroczyła liczbę z tego samego dnia w 2019 r., wynika z danych.

Pekin złagodził ograniczenia COVID-19, ponieważ stolica Chin nie widziała nowych spraw przekazywanych lokalnie od ponad miesiąca.

Osoby podróżujące z krajowych obszarów niskiego ryzyka i przybywające do Pekinu nie są zobowiązane do dostarczania negatywnych wyników testów kwasu nukleinowego, a usługi taksówkowe i online między Pekinem a innymi miastami zostaną wznowione.

Kontrole temperatury będą również niepotrzebne przy wejściach do społeczności i wsi, podczas gdy wewnątrz i na zewnątrz kulturalnych i rozrywkowych miejscach, takich jak parki, malownicze biblioteki, muzea i teatry będą mogły pomieścić do 75 procent swoich gości.

Dane wykazały gwałtowny wzrost rezerwacji biletów lotniczych i kolejowych w Pekinie i poza niego natychmiast po ogłoszeniu przez władze miejskie.

Znawcy branży powiedział, że ludzie korzystają z nadchodzących wakacji, aby nadrobić wycieczki, które przegapili wcześniej.

Koszty podróży, zakwaterowania i biletów wstępu do obiektów kulturalnych i rozrywkowych znacznie spadły od wybuchu COVID-19, a niektóre samorządy mogą nadal oferować bony podróżne, aby przyciągnąć turystów, pozwalając ludziom na bardzo opłacalne wakacje w tym roku, powiedział Ma Yiliang, analityk z China Tourism Academy.

Według raportu akademii, szacuje się, że w tym roku w Chinach będzie odbywać się łącznie 4,1 miliarda krajowych podróży turystycznych, co stanowi wzrost o 42 procent w porównaniu z rokiem 2020.

Przychody z turystyki krajowej mają wzrosnąć o 48 procent, aby osiągnąć 3,3 biliona juanów (około 507,47 miliardów dolarów amerykańskich), przeczytaj raport.

Wzrost gospodarczy Chin zebrał parę w pierwszych dwóch miesiącach 2021 r., z głównych wskaźników ekonomicznych, takich jak produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna i inwestycje w środki trwałe wszystkie rosnących ponad 30 procent, według danych opublikowanych przez National Bureau of Statistics w poniedziałek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.