USA jest nadal zależne od bodźców – Live Trading News

Us Federal Reserve Przewodniczący Jerome Powell powiedział prawodawców we wtorek, że ożywienie gospodarcze USA pozostaje nierówna i daleko od całkowitej, a droga do przodu jest bardzo niepewna.

“Odrodzenie się w COVID-19 przypadków, hospitalizacji i zgonów w ostatnich miesiącach powoduje wielkie trudności dla milionów Amerykanów i waży na działalności gospodarczej i tworzenia miejsc pracy,” Powell powiedział na wirtualnym przesłuchaniu przed Senackiej Komisji Bankowej.

Zauważając, że słabość koncentruje się w sektorach najbardziej dotkniętych przez odrodzenie wirusa, Powell powiedział, że trwające szczepienia “dają nadzieję na powrót do bardziej normalnych warunków” jeszcze w tym roku.

Jednak gospodarka pozostaje “daleko” od celów banku centralnego zatrudnienia i inflacji, i jest prawdopodobne, że “trochę czasu” na znaczne dalsze postępy do osiągnięcia, powiedział szef Fed.

“Będziemy nadal wyraźnie komunikować naszą ocenę postępów w realizacji naszych celów z dużym wyprzedzeniem przed wszelkimi zmianami tempa zakupów”, powiedział.

Bank centralny w zeszłym miesiącu postanowił utrzymać stopę polityki w pobliżu zera i kontynuować program skupu aktywów co najmniej w obecnym tempie 120 miliardów dolarów miesięcznie, dopóki nie zobaczy “znacznego dalszego postępu” w zatrudnieniu i inflacji.

Podczas gdy Kongres posuwa się do przodu z 1,9 biliona dolarów 1,9 biliona dolarów COVID-19 pakiet ulgowy, Powell nie widzi utrzymującej się presji inflacyjnej w najbliższych miesiącach.

“Żyjemy w świecie, który od ćwierć wieku, gdzie wszystkie naciski były dezinflacyjne pchania w dół na inflację, mamy średnio mniej niż 2 procent inflacji przez ponad 25 lat,” Powell powiedział.

“Dynamika inflacji zmienia się w czasie, ale nie zmieniają się na bilon, a więc nie myślimy, jak wybuch wsparcia fiskalnego lub wydatków, które nie trwają przez wiele lat rzeczywiście zmienić te dynamiki inflacji,” powiedział.

Powell powiedział również, że Stany Zjednoczone mogą przejść przez pandemię znacznie szybciej niż ludzie się obawiali, ale “praca nie jest wykonywana”.

“To jest rzecz, do której wracam, musimy zakończyć pracę z pandemią, uzyskać wszystkich pod kontrolą, aby gospodarka USA mogła naprawdę ponownie otworzyć”, powiedział.

W półrocznym raporcie polityki pieniężnej przedłożonym Kongresowi w zeszłym tygodniu, Fed ostrzegł, że zagrożenia dla perspektyw gospodarczych USA pozostają znaczne, podczas gdy szczepionki dają nadzieję na zakończenie pandemii.

“Tempo szczepień, tempo spadku rozprzestrzeniania się wirusa i szybkość, z jaką ludzie wracają do normalnej działalności, pozostają wysoce niepewne, szczególnie biorąc pod uwagę pojawienie się nowych, pozornie bardziej zaraźliwych szczepów”, powiedział Fed, dodając, że perspektywy gospodarcze zależą w dużej mierze od przebiegu pandemii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.