Więcej mieszanych danych o gospodarce USA – Wiadomości handlowe na żywo

$USD #CORONAVIRUS #COVID19

US konsumenci nadal wydawać w lipcu, ale zyski były znacznie wolniejsze niż w poprzednich dwóch miesiącach wśród wzrost przypadków coronavirus, i zaufanie pozostał w “depresji zakres”, według nowych danych wydanych Friday.

Separately, Coca-Cola i MGM Resorts stał się najnowszymi dużymi firmami ogłosić masowe zwolnienia w wyniku spadków poniesionych podczas pandemii coronavirus.

Z wyborów, w których stoi na drugą kadencję zaledwie dwa miesiące, Prezydent Donald Trump nadzieję na odbicie gospodarcze z Covid-19 nie zmaterializował się i analitycy ostrzegają, że brak więcej pomocy nadzwyczajnej ze strony rządu, nie może przyjść w najbliższym czasie.

Lydia Boussour z Oxford Economics ostrzegł, że “pęd jest na ryzyko zachwiania wśród wyciszony zaufania i głównych klifów dochodów.”

“Zapewnienie dalszej pomocy fiskalnej jest zatem kluczowe : bez zdrowego konsumenta, szersza gospodarka w najlepszym razie zachwieje się, a w najgorszym wypadku powróci do spowolnienia” – powiedziała w analizie.

Personal wydatków konsumpcyjnych (PCE) wzrosła tylko 1,9 procent lub 267,6 miliardów dolarów w porównaniu do czerwca, po zyski 6,2 procent i 8,6 procent w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, Departament Handlu reported.

Prawda po gwałtownych wzrostach w poprzednich miesiącach, wydatki pozostają znacznie poniżej poziomu obserwowanego w lutym, zanim pandemia uderzyła i zmusiła przedsiębiorstwa do zamknięcia w całym kraju, powodując dziesiątki milionów utraty miejsc pracy.

Wzłoże dane wzrosły o 0,4 procent, po dwóch miesiącach spadków, które według raportu “były więcej niż stanowiły wynagrodzenia pracowników, ponieważ część gospodarki nadal się otwierała ponownie.”

Jedno, ponownemu otwarciu towarzyszył wzrost przypadków w wielu stanach, które następnie musiały ponownie nałożyć shutdowns.

Income z programów wsparcia rządu awaryjnego spadła gwałtownie w zeszłym miesiącu, a wiele wygasło 31 lipca. Biały Dom i Kongres pozostają w martwym punkcie w sprawie nowego pakietu, który obejmowałby wsparcie dla rządów państwowych i lokalnych oraz rozszerzenie rozszerzonej wypłaty zasiłków dla bezrobotnych.

– Więcej zwolnień, przygnębiony konsumentów

MGM Resorts ogłosił, że zwalnia 18.000 furloughed pracowników, ponieważ perspektywy pozostaje niepewna, podczas gdy Coca Cola cięcia jednostek biznesowych i oferuje 4000 pakietów odpraw w Ameryce Północnej, z więcej przyjść międzynarodowo.

Afterter 31,7 procent spadek PKB w drugim kwartale roku, ekonomiści spodziewają się odbicia w trzecim kwartale, choć wielkość jest wątpliwa. Kolejny milion pracowników ubiegało się o zasiłki dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu, podczas gdy było 15 milionów mniej osób zatrudnionych w zeszłym miesiącu w porównaniu do lutego przed pandemią zmuszonych do zamknięcia przedsiębiorstw.

Induum University of Michigan nastrojów konsumentów krawędziach tylko nieznacznie w sierpniu do 74,1 z 72,5, trzymając “w tym samym zakresie depresji podróżował w ciągu ostatnich pięciu miesięcy”, główny ekonomista badania Richard Curtin powiedział.

Tygnie, wskaźnik cen PCE, wskaźnik inflacji obserwowany najściśmy do końca przez Rezerwę Federalną, również zwolnił, tykając w górę o 0,3 procent, po wzroście o 0,5 procent w czerwcu. Indeks wzrósł o 1,0 procent w porównaniu z lipcem 2019 r., podał raport.

Uch fed zaprezentował zmianę polityki czwartek, co oznacza, że bank centralny pozwoli inflacji pozostać powyżej celu 2,0 procent przez jakiś czas bez podnoszenia stóp oprocentowania kredytu w celu maksymalizacji wzrostu zatrudnienia.

Ale ten większy nacisk na miejsca pracy nie zostanie wprowadzony w życie, dopóki gospodarka się nie nagrzewa, a inflacja powróci. Nawet przy bezrobociu na historycznych minimach przed pandemią, ceny rzadko osiągał stopę 2,0 procent przez długi.

Wyłączenie bardziej zmiennych cen żywności i energii, inflacja PCE wzrosła zaledwie 0,3 procent w zeszłym miesiącu, a 1,3 procent wyższa niż rok wcześniej, raport powiedział.