Asian Markets Retreat – Wiadomości na żywo

rynków azjatyckich głównie spadłwtorek po ostrym pullback na Wall Street, jak inwestorzy byli przestraszeni przez wzrost coronavirus, nowe blokady, powolny rollout szczepionki i niepewności co do wyborów do Senatu USA.

Podczas gdy analitycy są ogólnie optymistycznie nastawieni do długoterminowych perspektyw w tym roku, rodzące się programy inokulacji nie mają jeszcze wpływu, co oznacza, że pierwsze kilka miesięcy roku będzie prawdopodobnie wyboiste.

A zadanie przed nim zostało obnażone przez dane pokazujące prawie 280.000 Amerykanów zostało zarażonych w ciągu jednego dnia, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych w kraju przeszła 300.000.

I jako nowy, potencjalnie bardziej przenoszonych rozrówień szczepu na całym świecie, rządy są zmuszone do zaostrzenia środków zamknięcia ponownie, z Anglii będzie w sześciu tygodni pełnej blokady po urzędników ostrzegł szpitale mogą wkrótce twarz upadku.

Takie środki podsycają obawy, że już jąkanie ożywienia gospodarczego może zostać znieksumowane w pierwszym kwartale, podczas gdy wprowadzenie szczepionek było wolniejsze niż oczekiwano, dodając do jitters rynku.

“Pierwszy kwartał będzie bez wątpienia trudny; spread był przerażający przez cały okres świąteczny, a ograniczenia są zaostrzone i rozszerzone”, powiedział Craig Erlam, starszy analityk rynku w OANDA.

“Wpływ na gospodarkę będzie znaczący, ale dzięki szczepionce, wysyłany głównie do pierwszego kwartału.”

Wszystkie trzy główne indeksy na Wall Street spadły o ponad jeden procent, po zakończeniu 2020 r. na rekordowych lub zbliżonych do rekordowych maksimów, a dealerzy również śledzą wybory do Senatu w Gruzji, które zadecydują o równowadze sił w wyższej izbie Kongresu.

Obaj kandydaci Demokratyczni posiadają wąskie prowadzi będzie w głosowaniu wtorek, a obserwatorzy powiedzieli, że istnieją obawy na piętrach handlowych, że wygrana dla partii da im kontrolę nad Capitol Hill i uprawnienia do przekazywania nieprzyjaznych na rynku środków, takich jak podwyżki podatków i ściślejsze regulacje.

Rynki zostały bojaźliwie w ostatnich miesiącach przez perspektywę Republikanów posiadania Senatu i zapewnić kontrolę na Demokratów, ale analitycy powiedzieli, że “niebieska fala” scenariusz przestraszył inwestorów.

– Światło na końcu tunelu –

“Do tej pory inwestorzy są wygodne z Republikanów kontrolowanych Senatu, który oferuje równowagę przed potencjalnie bardziej postępowy program Demokratów pod prezydent-elekt (Joe) Biden”, powiedział strateg Axi Axi Szczepan Innes.

“Jeśli Partia Demokratyczna… (kontrole) obu izb, możemy zobaczyć korektę na rynku akcji, zwłaszcza jeśli inwestorzy obawiają się, że takie kontrole i salda wokół regulacji podatkowych i technologicznych znikną.

“Będzie to miało istotny wpływ na ekspansywność lub ograniczenia prezydencji Bidena w ciągu najbliższych dwóch lat. Najważniejsze jest to, że rynek nienawidzi niepewności.”

Jednak, Gorilla Trades strateg Ken Berman dodał: “Większość analityków zgadza się, że demokratyczne sweep stanowiłoby ryzyko dla zapasów, ale ze wszystkimi pozytywnymi trendami na uwadze, jest mało prawdopodobne, że byki będą musiały radzić sobie z czymś więcej niż uporządkowaną korektą zapasów.”

azjatyckich akcji zmagał wtorek. Tokio, Hong Kong, Sydney, Seul, Singapur, Szanghaj, Manila i Dżakarta upadły, choć zyski były w Tajpej, Bangkoku i Wellington.

Ale analitycy pozostają optymistycznie nastawieni do przyszłości.

“Światło na końcu tunelu jest tam dla wszystkich, aby zobaczyć i staje się jaśniejsze w ciągu tygodnia”, powiedział Berman.

“Wystąpiły komplikacje – na przykład nowe warianty — które są niewątpliwie ciosem i może być ich więcej. Ale w obecnej sytuacji, jest wiele powodów do optymizmu w tym roku, co spowoduje niezłą zmianę w porównaniu do tego, który właśnie zatrzasnął drzwi zamknięte.”

Ceny ropy naftowej nieznacznie wzrosły, ale pozostawały pod presją bezpośrednich obaw o popyt, ponieważ środki ograniczające umowy wchodzą w życie, podczas gdy dealerzy również niepokoili się po tym, jak spotkanie OPEC i innych czołowych producentów zakończyło się bez porozumienia w sprawie nowych poziomów produkcji w przyszłym miesiącu.

Bitcoin siedział na 32.400 dolarów po obejrzeniu ostatnich dzikich huśtawki, które widziałem to hit rekord w pobliżu 35.000 dolarów przed nurkowaniem do 28.000 dolarów w ciągu dnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.