Hollywoodzkie baśnie i polityka

Z nieoczekiwaną instrukcją

Na Arnold Schwarzenegger, że pamiętał o gubernatorstwo Kalifornii wiele razy działacze Hollywood byli zaangażowani w politykę. Oto kilka anegdot: Kiedy aktorzy po raz pierwszy przybyli do Hollywood, były znaki naprzeciwko hoteli i apartamentów, powiedział, że nie ma psów i aktorów, zwierząt, z aktorami niestety narzeka, że nie dostał główną rolę. Niepewnie, zawód odbywał się w kampaniach politycznych. Kiedy Ronald Reagan z powodzeniem kandydował na gubernatora Kalifornii w 1966 roku, jednym z taktyków barify jego opozycji był film promocyjny telewizji z udziałem Gene Kelly, który brzmi: "Jestem w kinie, grany przez gracza, gracza w baseball, i mogę grać gubernatora, ale nie chcesz aktor naprawdę być gubernatorem?"

W Ronald Reagan w tym czasie, był taki liberalny Demokrata zachęcał przyjaciół do poznania swoich poglądów. Pewnego dnia po trzydziestce zawiózł kolegę z pracy do domu i narzekał na "nowy kurs" prezydenta Roosevelta. Reagan, który był oprócz problematycznego wzroku i w najlepszym niestabilnym kierowcy, nie wydawał się płacić za warunki drogowe. "Ronnie, uważaj, samochód!" – krzyknęła przyjaciółka. Brakuje wypadku włosów, Reagan kontynuował: "Kierowca ciężarówki, ten nowy kurs pomoże!"

Na przykład, były prezydent USA Ronald Reagan, Walt Disney twierdził, że nowy sprzedawca Roosevelta, aby pokonać złego pracownika w jego studio, zmusił go do skrętu w prawo. Mimo że aktywnie prowadził kampanię na rzecz kandydatów partii republikańskiej, rysowniki prowadzili przyjazne stosunki z drugą partią. Walt lubił odbywać osobiste wycieczki do Disneylandu, a ja nie podobał mi się ten były prezydent, Harry Truman, jak jego ocena, nawet jeśli jego towarzysze nie chcą prowadzić Dumbo: zbyt wiele republikańskiej symboliki.

Ale potentat Louis B. Mayer, założyciel MGM, był zagorzałym republikaninem przez całe życie. Meyer nigdy nie czuł, że Franklin Roosevelt pobił swojego przyjaciela Herberta Hoovera, ale przyjął zaproszenie na spotkanie z demokratycznym prezydentem w Białym Domu w 1933 roku. Kiedy przybył do Gabinetu Owalnego, Meyer zaskoczył Roosevelta, wyciągnął zegarek pod płaszczem i umieścił go na biurku prezydenta. "Co to jest, panie Meyer?" "Przepraszam, panie przewodniczący. Słyszałem, że po 18 min. mieć możliwość mieć człowieka w kieszeni." Roosevelt przekręcił długi ustnik i odwrócił głowę i śmiał się, a następnie zaczął rozmawiać z planszy filmowej. Był zaskoczony, gdy potentat wstał na siedemnaście minut, chwycił zegarek i wyszedł z pokoju.

Innym trudnym spotkaniem dla administracji Roosevelta było z Shirley Temple. Mając nadzieję na ucieczkę ludzi od Wielkiego Kryzysu, prezydent był niewzruszony chwałą filmów dziewczyny, w której powiedział, że Amerykanie muszą zapomnieć o swoich problemach, płacąc za niego piętnaście centów, aby zobaczyć uśmiech "małej dziewczynki". Jak franklin i Eleanor Roosevelt podoba, zaprosili małą Shirley i jej rodziców do gości na ich prywatnej posesji w Hyde Parku w Nowym Jorku. W limuzynie otrzymywała mieszane wiadomości od swoich konserwatywnych rodziców. Z jednej strony chętnie spotkali się z prezydentem i jego żoną, ale także nienawidzili ich w polityce wysokiego szczebla w kraju. Po jej przybyciu, pani Roosevelt uprzejmie zapytał Shirley, czy chce coś na grillu. "Och, to byłoby wspaniałe", odpowiedziała dziecięca gwiazda. Kiedy Eleanor wróciła, bezczelna Shirley wyjęła proce, sprawdziła, czy nikt nie widziała, co robi, i przybiła Pierwszą Damę do pleców. Secret Service swoooned do dźwięków ich krzyku, spojrzał na ewentualnych intruzów, ale nigdy nie myślał o poszukiwaniu gwiazdy anioła, który sprytnie ukrył swoją broń. Kolacja poszła ładniei świątynie wrócił do hotelu. Dopiero wtedy Gertrude powiedziała córce, że widziała jej złośliwość i osiągnęła policzek w twarz.

Wielu hollywoodzkich aktywistów woli, aby inni przemawiali za nimi. Kiedy Marlon Brando zdobył Oscara za "Ojca chrzestnego" (1972), zszokowany naród, który wysłał rdzenną Amerykankę o imieniu Sacheen Littlefeather na swoje miejsce, użyła międzynarodowej platformy, aby wygrać Oscara, aby wysadzić w powietrze traktowanie swoich ludzi w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości była profesjonalną aktorką o imieniu Maria Cruz). Było wiele telefonów z MEDIA za Brando, aby wyjść i przedstawić swoje poglądy sam

Leave a Reply

Your email address will not be published.