Zatrudnienie lepiej w styczniu – Live Trading News

usa prywatne zatrudnienie wzrosła o 174.000 w styczniu, płac usług firmy ADP powiedział w środę, zysk ponad trzykrotnie oczekiwań analityków.

Ale jeszcze nie zobaczymy, co płaca i plan podatkowy Bidena zrobi dla gospodarki.

Raport wskazuje na odbicie w zatrudnianiu po spadku w grudniu, co dane ADP wykazały, był mniej dotkliwy niż pierwotnie zgłaszane.

Zapewnia również pozytywny podgląd rządowego raportu o zatrudnieniu z powodu piątek, który projekt ekonomistów pokaże skromniejsze odbicie w prywatnych miejsc pracy, jak stopa bezrobocia w USA utrzymuje się na stałym poziomie 6,7 procent. Jednak ADP często odbiega od oficjalnych danych.

Sektor usług, który został mocno dotknięty przez zamknięcia przedsiębiorstw, aby zatrzymać Covid-19, stanowił większość zysków w danych ADP, podczas gdy biznes wszystkich rozmiarów dodał miejsc pracy.

“Ożywienie płac trwa, choć w wolnym tempie. Jednak firmy kontaktowe nadal borykają się z ryzykiem spadku z powodu ograniczeń związanych z wirusami”, powiedział Rubeela Farooqi z High Frequency Economics.

Z 156 000 dodanych stanowisk w sektorze usług, 54 000 było w sektorze edukacji i służby zdrowia, podczas gdy sektor rekreacji i hotelarstwa, który został zniszczony przez zamknięcia przedsiębiorstw, aby zatrzymać wirusa zyskał 35.000.

Średnich przedsiębiorstw stanowiły większość zysków z 84.000 stanowisk dodane, podczas gdy małe firmy dodał 51.000 i dużych pracodawców 39.000.

Ale ekonomiści ostrzegają, że prawdziwe ożywienie na rynku pracy może być jeszcze kilka miesięcy.

“Patrząc w przyszłość, początkowe ponowne otwarcie w niektórych państwach powinno zapewnić skromny wzrost płac w lutym, z większymi zyskami prawdopodobnie od marca”, powiedział Ian Shepherdson z Pantheon Macroeconomics.

To jest przy założeniu, że szczepienia nadal są powszechne i bardziej zakaźnych Covid-19 warianty nie życie nowe ograniczenia, powiedział.

Leave a Reply

Your email address will not be published.