Ferrari (NYSE: RACE) jest najsilniejszą marką luxury/premium na świecie – Live Trading News

#Ferrari #GARP #investors

$RACE

Ferrari (NYSE: RACE) z powodzeniem zbudował najsilniejszą na świecie markę luksusu i premium. Marka, siła cenowa i rosnące korzyści skali dają jej bardzo przewagę konkurencyjną nad wszystkimi innymi w swoim sektorze.

The Maranello Outfit ma bardzo, bardzo zyskowny wzrost dzięki Sunny & Rainy warunki potwierdzające Ferrari być wieloletnim compounder dla inwestorów GARP.

Moja wycena sugeruje, że akcje Ferrari obecnie handlują z 35% zniżką do wartości rozwijającego się przedsiębiorstwa. Lubię i podobały mi się akcje od czasu IPO w październiku 2015 r. ze względu na wysoką widoczność, wysoką jakość i niski poziom ryzyka.

Uwaga: Jestem długo fanem Ferrari, i zostały jazdy Ferrari od ’60’s

Ferrari jest włoski producent luksusowych samochodów sportowych; Została założona przez Enzo Ferrari w 1939 roku i wyprodukowała pierwszy samochód z odznaką Ferrari w Y 1949.

Enzo sprzedał 50% Ferrari w 1969 roku i dodatkowe 40% w 1988 roku, zarówno do Fiat S.p.A. zachowując 10% dla swojego syna Piero Ferrari.In październiku 2014 r., Fiat Chrysler Automobiles N.V. (NYSE: FCAU) rozpoczął proces spin-off Ferrari, a następnie sprzedał 10% akcji Ferrari w IPO na NYSE, podnosząc 900 dolarów-M na 52 dolarów / akcji, a reszta dystrybuowane do akcjonariuszy Fiat Chrysler. Od Y 2020, Ferrari jest w 10% własnością Piero, 22,91% posiadanych przez Exor N.V. (OTCPK: EXXRF), który z kolei jest kontrolowany przez rodzinę Agnelli włoch, i 67,09% w posiadaniu społeczeństwa.

Chociaż Ferrari zarezerwowało około 1,7-B wartości firmy i wartości niematerialnych i prawnych na dzień Q-3 Y 2020, Brand Finance ustalił wartość swojej marki na 9,1 mld USD na październik 2020 r. dla 41 USD w firmie o wartości przedsiębiorstwa.

Ferrari to specjalna

Ferrari to legenda zbudowana na dziesięcioleciach sukcesów sportowych. Ferrari brało udział w ponad 900 Grand Prix i pozostaje jedynym konstruktorem, który wziął udział w każdej edycji Mistrzostw Świata Formuły 1 od czasu jego premiery w Y 1950. Scuderia Ferrari ma najwięcej zwycięstw w Grand Prix Formuły 1 (238) wśród wszystkich konstruktorów – w rzeczywistości o 56 więcej niż wicemistrz. Projektanci i inżynierowie Ferrari są podobno tak oddani swojej pracy, że chętnie pracują w godzinach nadliczbowych i długich godzinach, aby dostarczać innowacje technologiczne i eksperymentować przez niezliczone iteracje minutowych ulepszeń dla wydajności mechanicznej i perfekcji w estetycznym stylu, w tym dźwięku silnika. Tylko pasja może wydobyć takie oddanie od pracowników. Pokolenia projektantów Ferrari, inżynierów i pracowników wylały swoją nieskazitelną miłość do wydajności i doskonałości w projektowanie, inżynierię i produkcję najwyższej jakości, najwyższej jakości samochodów Ferrari, które w końcu dają klientom trzewną przyjemność w prowadzeniu pojazdów.

Wiele lat temu, Enzo ustanowił złote zasady Ferrari marketingu niedoboru: “zawsze sprzedawać jeden samochód mniej niż wymaga rynku”. Istnieją 3 cechy strategii marketingowej Ferrari, czyli ograniczona podaż produktów, wysokie wartości resztkowe i genialne programy informacyjne, wszystkie zaprojektowane, aby stworzyć powietrze wyłączności.

Ferrari zwykle prowadzi nie więcej niż kilkanaście modeli w szerokim spektrum specyfikacji technicznych. Na przykład, od końca 2020 r., ma 11 model line-up, który obejmuje Ferrari 812 GTS; F8 Pająk; Portofino M; Romowie; F8 Tributo; SF90 Stradale; 488 Pista; 488 Pająk; 812 Superszybki; GTC4Lusso; i GTC4Lusso T. Ferrari będzie tylko ograniczona liczba samochodów w każdym modelu, z tak wielu bogatych facetów, którzy chcą posiadać jeden. Powstrzymując gratyfikację natychmiastowych dochodów ze strony Ferrari, pozbawia również swoich klientów na długiej liście oczekujących. W strategii marketingowej, Ferrari różni się od konkurencyjnych marek, takich jak Aston Martin lub Porsche.Disloyal właścicieli, którzy przerzucili Limited Edition Ferrari na szybkie zyski są podobno zakazane na całe życie. Ci, którzy wykazali się swoją lojalnością w ciągu wielu lat, mogą zostać zaproszeni do zakupu limitowanej edycji Ferrari, której wartość zazwyczaj mnoży się na rynku wtórnym ze względu na rzadkość.

Ferrari nie prowadzi bezpośredniej reklamy ani autopromocji; w przeważającej części, to po prostu niech jego samochody mówią same za siebie.

W ramach swojej strategii marketingowej, Ferrari dostaje dużo rozgłosu z Wyścigów Formuły 1; jeszcze lepiej, jego zespół wyścigowy Formuły 1 ciągnie w umowach sponsorskich i ma wyciąć z Formuły 1 World Championship komercyjnych przychodów.

Ferrari podpisuje umowy merchandisingu i licencjonowania z wybranymi partnerami w celu opracowania linii produktów marki Ferrari, które są sprzedawane zarówno online, jak i w około 50 detalicznych sklepach Ferrari (franczyzowych i posiadanych) oraz ponad 160 autoryzowanych dealerów. Ferrari podpisało również umowy licencyjne pozwalają na tworzenie muzeów Ferrari w Maranello i Modenie we Włoszech i parkach rozrywki, w tym Ferrari World Abu Dhabi i Ferrari Land w Hiszpanii, z nowych lokalizacji w Ameryce Północnej i Chinach są brane pod uwagę.

Ferrari jest bardzo dobry w tworzeniu poczucia wspólnoty, organizując wiele inicjatyw dla swoich klientów, zarówno w Maranello, gdzie znajduje się jego siedziba, jak i na całym świecie. Dociera do swojej bazy klientów za pośrednictwem kwartalnych czasopism i listów cyfrowych oraz wydarzeń marketingowych w postaci wyścigów samochodowych lub wyścigowych, które są faktycznie opłacane przez właściciela / uczestników.

Wyścigi F1, licencjonowanie marki, muzea i parki rozrywki, a wydarzenia wzajemnie się wzmacniają, ponieważ w połączeniu służą one do wspierania i rozpowszechniania marki Ferrari, a wszystko to przy niewielkich kosztach dla Ferrari. Porównaj tanią, ale skuteczną strategię marketingową Ferrari z kapitałochłonną reklamą innych producentów samochodów, a to nil.

Ferrari ma 2 Kluczowe sposoby na zwiększenie przychodów: 1) sprzedawać więcej samochodów prancing koń-badged bez awarii ceny jednostkowej i, 2) podnieść średnią cenę tag bez utraty wielkości sprzedaży. Ferrari udaje się sprzedać więcej samochodów przy jednoczesnym podniesieniu cen.

Wielkość sprzedaży samochodów Ferrari wzrosła w CAGR o 12,0% od 1947 do 2019, który zwolnił do 6,4% w latach 2013-2019. Sprzedaż samochodów Ferrari są mniej więcej zgodne z ogólnym trendem sprzedaży luksusowych samochodów, które mają rosnąć w CAGR do 7% W tle globalnego wzrostu sprzedaży lekkich pojazdów na CAGR 3,6%, a nawet wolniejszy wzrost w dłuższej perspektywie. Przychody z samochodów i części zamiennych na sprzedany samochód, które mogą być wykorzystane do przybliżenia średniej ceny samochodów Ferrari, wzrosły z 236 429 EUR do 305 124 EUR, przy CAGR o 3,4% od Y 2013 do 1 9 miesięcy Y 2020. Jest to znacznie wyższa stopa inflacji w UE w tym czasie, która waha się od 0,11% do 1,85%. Wynika z tego, że Ferrari pokazało siłę cenową podczas tych 7+ lat. Ferrari zanotowało wzrost przychodów o 5,4% w kadrze.

W podsumowaniu

Ferrari w swojej 70+ lat historii, pozostał top w kręgu kompetencji czyli luksusowe Supercar podejmowania.

Jak pokazuje jego osiągnięcia, Ferrari jest w stanie rozwijać działalność, bez uciekania się do M & A i bardzo opłacalne. Firma jest niezwykle odporna, ponieważ udowodniła z dochodowym Q-2 w Y 2020. Jest to oczywiście biznes o wysokiej marży; spółka zwróciła 30% z kapitału własnego przed wirus chaosu i udało się utrzymać rentowność nawet w Q-2 Y 2020. Jego ROIC był tak wysoki, jak 18,73%, vs WACC 6,23%.

Wierzę, że wszystkie powyższe są silnym wskaźnikiem trwałej przewagi konkurencyjnej Ferrari w jego miejsce na szczycie produkcji luksusowych samochodów sportowych.

Ferrari jest arystokratą sektora motoryzacyjnego.

Enzo Ferrari’s iconic Włoski producent Supercar twierdził tytuł zgodnie z najnowszym Brand Finance Global 500 2019 raport uruchomiony na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

HeffX-LTN ogólne perspektywy techniczne dla RACE jest ogólnie Bardzo uparty, kluczowy opór jest na, kluczowe wsparcie jest na .

Nasza ogólna perspektywa techniczna jest bardzo uparty, kluczowe wskaźniki są uparty długoterminowych. Ferrari poinformowało o silnych zarobkach za Q-3 3 listopada.

Ferrari zakończył handel poniedziałek na 216.40, + 1.51 przeciwko niemu 52 wk zakres 127.73 – 218.72 w NY. To cały czas wysoki w NOWYM JORKU został oznaczony na 28.72 w ciągu dnia poniedziałek, 14 grudnia.

Wszystkie wskaźniki techniczne są uparty do bardzo uparty jest silne wsparcie na 215.41, opór napowietrznych jest NIL. Akcje Ferrari są tu niedowartościowane.

Akcje Maranello Outfit zostały podniesione do Kupna od Hold w HSBC, Morgan Stanley i Bank of America. UBS dzwoni teraz do akcji na 365.

Ferrari będzie nadal tworzyć wartość w dłuższej perspektywie, ponieważ staje się pierwszą marką Super Luxury na świecie.

Ferrari jest jakości 1-cia długoterminowych inwestycji produktów luksusowych, BAML podniósł go wezwanie do 270 długoterminowych.

Podniosłem mój długoterminowy cel do 375, wezwanie Strong Bull, najsilniejszy na ulicy.

Ferrari ma średnią ocenę Kupna i cenę docelową konsensusu na 211,95.

Akcje Maranello Outfit zostały podniesione do Kupna od Hold w HSBC.

Ferrari będzie nadal tworzyć wartość w dłuższej perspektywie. Ferrari jest jakości 1-cia długoterminowych inwestycji produktów luksusowych, a ja nazywam to 375 długoterminowych, Top on the Street, i dostosowanie go do 230 / akcji krótkoterminowych.

Wielu dużych inwestorów niedawno kupiło akcje RACE i nie ma sprzedaży poufnych informacji.

Akcje są obecnie uważane za defensywne w sektorze.

Mieć zdrowy tydzień, Zachowaj wiarę!

Leave a Reply

Your email address will not be published.