Business Loves Dubai – Wiadomości handlowe na żywo

DMCC – flagowa na świecie strefa wolnocłowa, centrum biznesowe i rząd Dubaju w zakresie handlu towarami i przedsiębiorczości – ogłosiła rekordowe wyniki w 2020 r., pomimo pandemii COVID-19.

Działalność gospodarcza i handlowa w ZEA kontynuowała pozytywną passę w pierwszej połowie lutego 2021 r., odzwierciedlając rosnące zaufanie inwestorów lokalnych i zagranicznych do gospodarki krajowej.

Ostatnie statystyki wydane przez Krajowy Rejestr Gospodarczy wykazały, że w ciągu pierwszych 15 dni lutego wydano ponad 4300 nowych zezwoleń na działalność gospodarczą i handlową w całym kraju.

W świetle ciągłego wzrostu sektora łączna liczba pozwoleń wydanych w kraju wyniosła ponad 745 000 w świetle bieżącej działalności sektora produkcji i usług.

W swoim oświadczeniu dla Emirates News Agency (WAM), Hamad Al Awadhi, członek Izby Przemysłowo-Handlowej w Abu Zabi i przewodniczący Komitetu Handlu, powiedział, że ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE przyjęły ostatnio kilka inicjatyw mających na celu utrzymanie jej osiągnięć gospodarczych, aby przeciwdziałać skutkom pandemii koronawirusa (COVID-19).

Inicjatywy te obejmują szereg zachęt i ułatwień dla wszystkich sektorów, co zwiększyło atrakcyjność otoczenia biznesowego ZEA, zachęcając inwestorów do dalszych inwestycji w kraju, dodał Al Awadhi.

Podkreślił również, że znaczne wysiłki kraju, aby zaoferować wszystkim obywatelom i mieszkańcom szczepionkę coronavirus miał pozytywny wpływ na wzmocnienie zaufania inwestorów do krajowego otoczenia biznesowego w ostatnich miesiącach.

Dane z indeksu PMI ze Zjednoczonych Emiratów Wistych wykazały wzrost działalności prywatnych przedsiębiorstw sektora niezwiązanego z ropą naftową w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podkreślając utrzymujący się popyt i działalność eksportową w kraju.

Około 2025 nowych firm przystąpiło do DMCC w 2020 r., co jest najwyższą liczbą rejestracji w ciągu pięciu lat. Wskaźnik retencji utrzymywał się na rekordowo wysokim poziomie. Wynikało to przede wszystkim z pakietu wsparcia dla biznesu uruchomionego w marcu 2020 r., w którym zainteresowano przedsiębiorstwa w 149 krajach. Ponad 8000 firm członkowskich skorzystało z ponad 13 000 ofert i zachęt przez cały rok.

W uznaniu jego nieustające wysiłki na rzecz poprawy ekosystemu, DMCC twierdził Global Free Zone of the Year przez Financial Times fDi Magazine za rekordowe szóste z rzędu z rzędu w październiku 2020 r.

Za swoje wysiłki na rzecz wspierania biznesu i mieszkańców społeczności JLT w zakresie działań pomocowych COVID-19, DMCC jest nominowany do “Best Communications During COVID-19” i “Best Integrated Campaign” przez PRCA, największy na świecie profesjonalny organ PR, w swoich regionalnych nagród MENA.

Ahmed Bin Sulayem, prezes i dyrektor generalny DMCC, powiedział: “Rok jak żaden inny, 2020 został ukształtowany przez niepewność rynku, napięcia geopolityczne i globalną pandemię. Pomimo trudnego kontekstu, wizjonerskie przywództwo ZEA oraz szybkie i zdecydowane działania sprawiły, że nasza gospodarka pozostała odporna. Jeśli chodzi o DMCC, nadal przyciągamy, ułatwiamy i promujemy globalne przepływy handlowe do Dubaju i przez Cały Ten. Przekroczyliśmy 18 000 firm członkowskich, pobiliśmy rekordy rejestracji firm, uruchamiając nowe inicjatywy i postępując na czas z flagowymi projektami. Opierając się na tym pędzie, zmaksymalizujemy postępy poczynione, aby osiągnąć nowy poziom w 2021 r.”

Przyciągnięcie bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Dubaju Chiny – 2020 widział 20 procent wzrostu rok do roku w chińskich firm przystępujących do DMCC. China Service Centre otworzył swoje podwoje w Almas Tower z mandaryńskim wsparciem na pokładzie, podczas gdy przedstawicielstwo w Shenzhen zostało otwarte, aby promować łatwość prowadzenia działalności gospodarczej za pośrednictwem centrum biznesowego.

Izrael – W następstwie protokołu ustaleń z Izraelską Giełdą Diamentów, DMCC zainaugurowała swoje przedstawicielsze w Ramat Gan w Tel Awiwie w Izraelu w 2020 roku. Nowe biuro wspiera izraelskie firmy, ze wszystkich branż i sektorów, w zakładaniu biura w DMCC.

Engagement – DMCC gościło 19 wirtualnych seminariów roadshow Made for Trade Live, aby współpracować z kluczowymi rynkami międzynarodowymi w chinach, Izraelu, Rosji, Szwajcarii, Niemczech, Angoli, Ameryce Południowej, Hiszpanii, Turcji, Ukrainie i Wielkiej Brytanii. W sumie w 2020 r. DMCC zgromadziło 11 000 uczestników.

Rekordowy rok dla handlu towarami Z przemysłu złota i diamentów reprezentujących 15 procent całego eksportu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ustępując tylko ropy naftowej i produktów ropopochodnych, rola DMCC w ułatwianiu handlu i łączeniu rynków posunął się do przodu w 2020 roku.

Diamentów – W 2020 r. w ramach Dubai Diamond Exchange (DDE), największego na świecie obiektu przetargowego diamentowego o wartości 91,8 mld AED (24,99 mld USD). The DDE gościło 19 przetargów na surowce i polerowane diamenty oraz pierwszą ofertę szmaragdową. Na koniec roku na piętrze DDE odbył się największy w historii w historii przetarg na diamenty ze Zjednoczonych Emiratów WISTych, w tym 379 912 karatów surowca diamentowego o wartości 321,29 mln AED (87,47 mln USD).

Gold – Przez cały 2020 r. DMCC wspierało Ministerstwo Gospodarki ZEA w opracowywaniu nowego standardu dobrej dostawy ze Zjednoczonych Emiratów Wysiewu, aby wzmocnić pozycję kraju jako wiodącego centrum światowego handlu złotem i metalami szlachetnymi.

Coffee – Centrum Kawy DMCC przetworzyło i przetraktowało siedem milionów kilogramów kawy i ułatwiło wysyłkę kawy z 25 krajów Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej – o wartości ponad 250 milionów AED (68 milionów dolarów) przez cały rok.

Herbata – Dmcc Tea Centre o wartości dodanej i transakcji 40.000 ton metrycznych herbaty. W czerwcu oba ośrodki gościły Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent, premier i władca Dubaju.

Ekosystemy DMCC dla handlu między sektorami również odnotowały dobre wyniki: Giełda – Dubai Gold and Commodities Exchange (DGCX), największa i najbardziej zdywersyfikowana giełda instrumentów pochodnych na Bliskim Wschodzie i spółka zależna DMCC, zanotowała 12,73 mln kontraktów o wartości 1,177,73 mld AED (320,69 mld USD). Oprócz obchodów piętnastej rocznicy, DGCX po raz trzeci z rzędu otrzymała prestiżową nagrodę “Giełda Roku” na targach Futures and Options World Global Investor MENA 2020.

Transakcji – Platforma DMCC Trade Flow odnotowała transakcje o wartości 744 mld AED (202 mld USD), co oznacza wzrost o 121% rok do roku. Wartość transakcji produktów islamskich wzrosła o 128 procent rok do roku. Platforma wydzieliła 28 nowych członków, w tym 12 wiodących instytucji finansowych.

Agri – W sierpniu 2020 r. DMCC uruchomił agriota e-Marketplace, opartą na technologii platformę handlu towarami rolno-towarowymi i zaopatrzeniem, która wykorzystuje blockchain, aby pomóc wypełnić lukę między milionami rolników wiejskich w Indiach i przemyśle spożywczym ZEA. Do tej pory na platformie zarejestrowało się ponad 92 000 rolników.

Cyfrowa strategia digital –DMCC jeszcze bardziej usprawniła proces konfiguracji, oferując uproszczone i w pełni z digitalizowane doświadczenie dołączania. Spowodowało to 50-procentowy spadek liczby chodzenia i wizyt fizycznych, przy czym obecni i nowi członkowie wolą przeprowadzać swoje transakcje online. Ukierunkowany zasięg cyfrowy w całej na kluczowych rynkach 95% nowych firm w strefie wolnocłowej rozpoczyna swoją podróż cyfrowo z DMCC.

W dążeniu do digital-first, DMCC twierdził International Business Leadership Award w kategorii Strategia, Zmiany i transformacja. Nagroda została przyznana za cyfrowe ulepszenia w całej firmie na trasie onboarding, zmniejszenie średniego czasu aplikacji do licencji do 10 dni z 40, zmniejszenie dokumentacji o 60 procent i zwiększenie satysfakcji klientów członków o dziewięć procent.

Lider myśli w handlu W październiku 2020 r. DMCC uruchomiła trzecią edycję swojego sztandarowego raportu “Przyszłość handlu”. W wielokrotnie nagradzanym sprawozdaniu przeanalizowano wpływ geopolityki, technologii, COVID-19 i światowych trendów gospodarczych na przyszłość handlu. Oprócz dogłębnych badań, sprawozdanie zawiera konkretne zalecenia dla rządu i przedsiębiorstw w sprawie handlu i polityki w celu zwiększenia handlu w nadchodzącym dziesięcioleciu. Do tej pory raport 2020 wygenerował ponad 13,1 miliona wyświetleń i ponad 250 000 pobrań.

Inteligentna społeczność Performance – Ogólnie rzecz biorąc, strefa wolna utrzymała wysoki poziom obłożenia w całym portfelu aktywów leasingowych, podpisała znaczne rozszerzenia dzierżawy z kluczowymi najemcami i zrealizowała umowy handlowe z kilkoma znanymi markami F&B, które wkrótce pojawią się w JLT.

Uptown Tower – Budowa Wieży Uptown, w długo oczekiwanej dzielnicy Uptown Dubai, przekroczyła 40 procent po zakończeniu prac projektowych. Z powodzeniem wdrożono również kilka inicjatyw inteligentnych dzielnic, takich jak inteligentne czujniki parkowania, inteligentne oświetlenie uliczne, systemy zarządzania budynkiem i modernizacje zarządzania energią.

Leave a Reply

Your email address will not be published.