Czy Boeing Co (NYSE: BA) Recover – Live Trading News

Boeing Co (NYSE: BA) akcje wspiął się w piątek po raporcie, że europejski regulator bezpieczeństwa lotniczego jest gotowy, aby umożliwić 737 MAX jet wrócić do nieba po jego uziemienie na całym świecie.

Akcje amerykańskiego giganta lotniczego były o 2,5 procent około 1745 GMT po Patrick Ky, dyrektor wykonawczy Unii Europejskiej Aviation Safety Agency (EASA), powiedział Bloomberg samolot może rozpocząć latanie przed końcem roku.

737 MAX został uziemiony na całym świecie w 2019 roku po wypadkach w Indonezji i Etiopii zabił 346 osób, pogrążając Boeinga w kryzysie, ponieważ MAX przeszedł długi proces przeglądu.

Ky powiedział, że Boeing doda nowy czujnik do samolotu, aby zapobiec rodzajom problemów, które przyczyniły się do awarii, ale samolot może wznowić służbę jeszcze przed zainstalowaniem tego urządzenia.

“Nasza analiza pokazuje, że jest to bezpieczne, a poziom bezpieczeństwa osiągnięty jest wystarczająco wysoki dla nas,” Ky powiedział w wywiadzie. “To, o czym rozmawialiśmy z Boeingiem, to fakt, że z trzecim czujnikiem możemy osiągnąć jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa”.

EASA zakończone loty testowe na poczycie we wrześniu i oczekuje się, że wydanie projektu dyrektywy zdatności do lotu w listopadzie, po czym nie będzie cztery tygodnie publicznego komentarza, Bloomberg zgłaszane.

Regulator zwrócił się również do Boeinga o zainstalowanie “syntetycznego czujnika”, który pomógłby pilotom w obliczu awarii czujników ataku, która wystąpiła w obu wypadkach. Istniejące modele 737 MAX zostaną wyposażone w nową technologię.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa pracuje również nad powrotem samolotu do służby, przeprowadzając loty testowe i zwalniając protokoły szkolenia pilotów dla samolotu na początku tego miesiąca z publicznym okresem komentarzy otwartym do 2 listopada.

Agencja nazwała to “ważnym krokiem”, ale powiedziała, że “kilka kluczowych kamieni milowych” pozostaje, zanim samolot będzie mógł powrócić do służby.

Boeing Co (NYSE:BA)