Elon Musk Worlds Richest Man – Wiadomości na żywo

Elon Musk pokazał talent do urzekania publiczności poza inwestorów i maniaków nauki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @elonmusk

Zuchwały dyrektor generalny Tesli, obecnie najbogatszy człowiek na świecie po gwałtownym wzroście elektrycznego producenta samochodów, był kwintesencją destruktora Doliny Krzemowej – z wyjątkiem tego, że nie mieszka już w Kalifornii.

Norma rozbijając przedsiębiorca, który ma ponad 41 milionów zwolenników na Twitterze i fortunę teraz szacuje się na ponad 180 miliardów dolarów, ogłosił w zeszłym miesiącu przeniósł się do Teksasu i nie mógł się oprzeć jeden ostatni kopać w stanie West Coast.

“Jeśli zespół wygrywa zbyt długo, mają tendencję do trochę samozadowolenie, trochę prawo, a następnie nie wygrać mistrzostwa już”, powiedział Musk na konferencji zorganizowanej przez Wall Street Journal.

“Kalifornia wygrywa od dłuższego czasu… i biorą to za pewnik.”

W czwartek Musk wyprzedził dyrektora generalnego Amazon Jeffa Bezosa jako najbogatszą osobę na świecie.

“Jak dziwne”, Musk powiedział na Twitterze, gdy poinformował o rozróżnieniu. “Cóż, powrót do pracy…”

Wyświetl ten post na Instagramie rozmiar czcionki:14px; wysokość linii:17px; margines-dno:0; margin-top:8px; przepełnienie:ukryte; dopełnienie:8px 0 7px; tekst wyrównać:do środka; przepełnienie tekstu:wielokropek; biały znak:nowrap;” >Sek udostępniony przez @elonmusk

Kariera

Musk, 49, urodził się w Republice Południowej Afryki i posiada paszporty z USA i Kanady po ukończeniu studiów w Ontario i stanie Pensylwania.

Do 25, stworzył Zip2, platformę reklamową online, i był milionerem w wieku 30 lat po sprzedaży firmy compaq computer w 1999 roku.

Podążał za tym sukcesem, tworząc bank internetowy X.com, który później został połączony w PayPal którego eBay kupił w 2002 roku za 1,5 miliarda dolarów.

Ale Musk wszedł w nową stratosferę w ciągu ostatnich kilku lat, jak Tesla wzrosła i zbliżyć się do osiągnięcia misji powiedział, że nie jest czysto ekonomiczne.

Sukces Tesli jest bardzo ważny dla przyszłości świata”, powiedział Musk w 2018 roku. “To bardzo ważne dla całego życia na Ziemi.”

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @elonmusk

Tesla

A linchpin większego celu Muska, jakim jest przeróbka transportu, jest Tesla Model 3, przeznaczona jako pierwszy pojazd skierowany na rynek środkowy, a nie na luksus.

Po wyznaczeniu ambitnych celów dla rozwoju modelu, Musk trafił w 2018 r. w nierówne miejsce, gdy Tesla nie trafiła w cele, paląc gotówką.

W szczególnie niesławnym momencie Musk w sierpniu 2018 roku wstrząsnął rynkami, ogłaszając na Twitterze, że rozważa przejęcie Tesli jako prywatnej i chwaląc się, że “zabezpieczył” finansowanie w tym celu.

data-instgrm-version=”13″ style=” tło:#FFF; granica:0; promień obramowania:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0,5), 0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margines: 1px; maksymalna szerokość: 540px; min-width:326px; wyściółka:0; szerokość: 99.375%; szerokość:-webkit-calc(100% – 2px); szerokość:calc(100% – 2px);” > Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @elonmusk

Musk szybko zrezygnował z prywatnego wysiłku, ale został uwikłany w ostry spór z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która oskarżyła Muska o oszustwo, uderzyła go grzywną w wysokości 20 milionów dolarów i zażądał ustąpienia ze stanowiska przewodniczącego Tesli i zgodziła się przestrzegać protokołów nadzorowanych przez zarząd w jego mediach społecznościowych.

Ale Musk – i Tesla – uderzył w jego kroku w 2020 roku, a firma imponująco podnosi produkcję w Kalifornii i Szanghaju, łamiąc grunt na nowych fabrykach i zdobywając serię rentownych kwartałów, gdy jej wartość rynkowa wzrosła.

W tym okresie Musk stał się uwikłany w mniej kontrowersji.

Ale wyjątek przyszedł wiosną tego roku, kiedy szef Tesli kastracji władz zdrowia publicznego w Hrabstwie Alameda nad ograniczeniami ze względu na Covid-19.

Musk szalał przeciwko restrykcjom przez kilka dni, czerpiąc poparcie od prezydenta USA Donalda Trumpa.

Musk i kalifornijscy urzędnicy ostatecznie osiągnęli kompromis, a fabryka Tesli została zwolniona z ostatniej godziny policyjnej po tym, jak pracownicy zostali uznani za niezbędnych.

#Elon Musk, #SpaceX, #Tesla

Leave a Reply

Your email address will not be published.