2020: Blockchain jest głównym nurtem

The Big Q: Co to jest blockchain?

Wielka rzecz: Blockchain jest łatwiejszy do zrozumienia niż brzmi ta definicja, oto idzie …

Na poziomie podstawowym blockchain jest łańcuchem bloków, gdy mówimy słowa "blok" i "łańcuch" w tym kontekście, w rzeczywistości mówimy o informacjach cyfrowych ("blok") przechowywanych w publicznej bazie danych ("łańcuch").

"elementy składowe" w łańcuchu bloków są wykonane z cyfrowych informacji, które masz, części:

 1. Blokuje przechowywanie informacji o transakcjach, takich jak data, godzina i kwota w dolarach ostatniego zakupu w handlu elektronicznym.
 2. Blokuje przechowywanie informacji o tym, kto uczestniczy w transakcjach. Zamiast używać rzeczywistego imienia i nazwiska, twoje zamówienie zostanie zarejestrowane bez żadnych informacji identyfikujących z unikalnym "podpisem cyfrowym", takim jak nazwa użytkownika.
 3. Bloki informacji, które odróżniają cię od innych zablokowanych. Podobnie jak ty i ja, którzy mają nazwy, odróżniają nas od siebie, każdy blok przechowuje unikalny kod, zwany "wartością mieszania", który pozwala nam odróżnić go od innych bloków.

Podczas gdy blok jest używany w powyższym przykładzie, który służy do zapisywania jednego zakupu, rzeczywistość jest nieco inna. Pojedynczy blok w łańcuchu blokowym może faktycznie przechowywać do 1 MB danych. W zależności od wielkości transakcji, czyli jeden blok mieści kilka tysięcy transakcji pod jednym dachem.

Jak działa blockchain.

Gdy blok zapisuje nowe dane dodane do łańcucha bloków. Blockchain składa się, jak sama nazwa wskazuje, składająca się z kilku bloków w kolejce. Aby jednak zostać dodany dla bloku do łańcucha bloków, muszą się zdarzyć cztery rzeczy:

 1. Transakcja musi mieć miejsce.
 2. Że transakcja musi zostać zweryfikowana. Po zakupie transakcja musi zostać sprawdzona. Z innymi publicznymi zapisami informacji, takimi jak Komisja Giełd Papierów Wartościowych, Wikipedia lub lokalna biblioteka, ponieważ ktoś jest odpowiedzialny za sprawdzanie bezpieczeństwa nowych wpisów. Z blockchain, jednak, że praca jest pozostawiona do sieci komputerów. Podczas dokonywania zakupu, sieć komputerów, które spieszy się, aby sprawdzić, czy transakcja miała miejsce w sposób, w jaki powiedziałeś, że nie. Oznacza to, że potwierdzasz szczegóły zakupu, w tym transakcję jest w tym czasie, kwota w dolarach amerykańskich, a uczestnicy.
 3. muszą być przechowywane w bloku tej transakcji. Po zweryfikowaniu transakcji, jak dokładnie, i dostaje zielone światło. Kwota transakcji w dolarach amerykańskich, podpis cyfrowy i sprzedawca podpisu cyfrowego są przechowywane w bloku. To, transakcja prawdopodobnie dołączy do tysięcy innych tak też.
 4. ten blok musi mieć wartość mieszania Po zweryfikowaniu wszystkich transakcji jednoblokowych musi istnieć unikatowy kod o nazwie wartość mieszania. Blok jest również wartością mieszania ostatniego bloku dodanego do łańcucha bloków. Po mieszania, blok może być dodany do łańcucha bloków.

Gdy ten nowy blok zostanie dodany do łańcucha bloków, staje się publicznie dostępny do rozważenia dla wszystkich. Jeśli spojrzysz na blockchain Bitcoina, zobaczysz, że masz dostęp do danych transakcyjnych, wraz z informacjami o tym, kiedy, gdzie i przez kogo blok został dodany do łańcucha blokowego.

Blockchain Prywatny?

Każdy może korzystać z zawartości łańcucha bloków, ale użytkownicy mogą również zdecydować się na podłączenie sieci blockchain komputera. W ten sposób komputer otrzymuje kopię łańcucha bloków, który zostanie automatycznie zaktualizowany po dodaniu nowego bloku.

Każdy komputer w sieci blockchain ma własną kopię łańcucha bloków, co oznacza, że istnieją tysiące, a w przypadku Bitcoina, miliony kopii łańcucha bloków. Chociaż każda kopia łańcucha bloków jest identyczna, rozpowszechnianie danych w sieci komputerów, które utrudniają manipulowanie informacjami. W blockchain nie ma ani jednej, ostatecznej reprezentacji zdarzeń, którymi można manipulować. Zamiast tego haker musiałby manipulować każdą kopią łańcucha bloków w sieci.

Patrząc przez blockchain Bitcoin, można zauważyć, że nie masz dostępu do danych osobowych o transakcjach użytkowników. Chociaż transakcje w łańcuchu bloków nie są całkowicie anonimowe, dane osobowe użytkownika są ograniczone do podpisu cyfrowego lub nazwy użytkownika.

Blockchain Bezpieczne?

Technologia blockchain zapewnia bezpieczeństwo i zaufanie na wiele sposobów.

1., nowe bloki są zawsze przechowywane liniowo i chronologicznie. Oznacza to, że zawsze zostaniesz dodany do "końca" łańcucha bloków. Jeśli spojrzysz na Bitcoin blockchain, zobaczysz, że każdy blok ma pozycję na łańcuchu, tak zwaną "wysokość.

Po dodaniu bloku do końca łańcucha bloków bardzo trudno jest wrócić i zmienić zawartość bloku, ponieważ każdy blok zawiera własną wartość mieszania wraz z wartością mieszania bloku przed nim. Kody wartości skrótu są tworzone przez funkcję matematyczną, przekształcając informacje cyfrowe w sekwencję cyfr i liter. Jeśli te informacje są przetwarzane w jakikolwiek sposób, zmienia się również kod wartości skrótu.

Oto powód, dla którego jest to ważne dla bezpieczeństwa. Załóżmy, że haker próbuje edytować transakcję tak, że faktycznie dokonać płatności za zakup 2X. Po zemście kwoty transakcji w USD zmień wartość skrótu bloku. Następny blok w łańcuchu nadal będzie miał starą wartość mieszania, a haker będzie musiał zaktualizować blok, aby rozmyć twoje utwory. Jednak zmieni się tak, że wartość skrótu bloku, i tak dalej.

Aby zmienić jeden blok, haker musiałby zmienić każdy blok po jego włańcuchu bloków. Ponowne obliczenie wszystkich tych, którzy havehes zajęłoby ogromną i nieprawdopodobnie ilość mocy obliczeniowej. Innymi słowy, gdy blok zostanie dodany do łańcucha bloków, będzie bardzo trudno edytować i nie usuwać.

wyjaśnić kwestię zaufania, sieci blockchain wdrożyły testy dla komputerów, które chcą dołączyć i dodać bloki do łańcucha. Testy, zwane "modelami konsensusu", wymagają od użytkowników "udowodnienia" się, zanim będziesz mógł uczestniczyć w sieci blockchain 1 najczęstszych przykładów, które zajęty Bitcoin nazywa się "dowodem pracy".

W systemie dowodowym pracy, komputer, musi "udowodnić", że to zrobiłeś? "pracy" od rozwiązania złożonego problemu matematyki komputerowej. Kiedy komputer rozwiązuje problemy, przychodzisz, aby dodać blok do łańcucha bloków. Ale proces dodawania bloków do łańcucha bloków, który wymaga świata kryptowalut, "górnictwa", nie jest łatwy. W rzeczywistości, to rozwiązanie 1 te problemy w sieci Bitcoin były około 1 5.8-T w lutym 2019. Aby rozwiązać złożone problemy matematyczne na kursach, komputerach, uruchomionych programach, kosztować znaczne ilości energii elektrycznej, energii i pieniędzy.

dowód pracy nie uniemożliwia ataków hakerom, ale sprawia, że jesteś nieco bezużyteczny. Jeśli haker chciał koordynować atak na blockchain, musisz rozwiązać złożone problemy z matematyką obliczeniową przy kursie 1 5.8T. Koszt takiego ataku prawie na pewno przeważyłby nad korzyściami.

Blockchain Vs Bitcoin

celem Blockchain ma gromadzić i rozpowszechniać informacje cyfrowe, a nie być przetwarzane. Koncepcja ta może być trudna do zrozumienia, nie widząc technologii w działaniu, więc przyjrzyjmy się, jak działa najwcześniejsze zastosowanie technologii blockchain.

Technologia blockchain wynosiła 1. w opisanym Y-1991 przez Stuarta Habera i W. Scotta Stornettę, 2 naukowców, którzy chcieli wdrożyć system, w którym nie można było manipulować sygnaturą czasową dokumentu. Ale dopiero 20 lat później, wraz z wprowadzeniem Bitcoina w styczniu 2009 roku, blockchain miał swój 1. rzeczywistej aplikacji.

Protokół Bitcoin opiera się na łańcuchu bloków. W artykule badawczym wprowadzającym walutę cyfrową, Bitcoin jest twórcą pseudonimu Satoshi Nakamoto nazywając go "nowym elektronicznym systemem gotówkowym, który jest całkowicie peer-to-peer, a nie godny zaufania 3. Impreza".

Oto jak to działa.

mają tych wszystkich ludzi, na całym świecie, Bitcoin. Według badania Y-2017 przeprowadzonego przez Cambridge Center for Alternative Finance, liczba ta może suluć się z aż 6-M. Powiedzmy, że 1 z tych osób chce wydać Bitcoin na jedzenie. Stąd pochodzi blockchain.

Jeśli chodzi o drukowane pieniądze "fiat", użycie drukowanej waluty jest regulowane i weryfikowane przez organ centralny, zwykle bank lub rząd, ale Bitcoin nie jest kontrolowany przez nikogo. Zamiast tego transakcje w Bitcoin będą weryfikowane przez sieć komputerów.

Jeśli dana osoba płaci inną za to, że była z Bitcoinem, komputery w sieci Bitcoin ścigają się, aby zweryfikować transakcję. Aby to zrobić, użytkownicy uruchamiają program na komputerze i próbują rozwiązać złożony problem matematyczny, zwany "wartością mieszania". Gdy komputer rozwiązuje problem przez "mieszania", blok, którego praca algorytmiczna jest również sprawdzone transakcje bloku. Ukończona transakcja zostanie publicznie zarejestrowana i przechowywana jako blok do łańcucha bloków, gdzie nie będzie modyfikowana. W przypadku Bitcoina i większości innych łańcuchów bloków komputery, które z powodzeniem zapewniają, że zostaniesz zablokowany, zostaną nagrodzone za pracę z kryptowalutą.

Chociaż transakcje są publicznie rejestrowane w łańcuchu bloków, dane użytkownika nie są w pełni. Aby przeprowadzić transakcje w sieci Bitcoin, uczestnicy muszą uruchomić program o nazwie "portfel". Każdy portfel składa się z 2 unikalnych i unikalnych kluczy kryptograficznych: klucza publicznego i klucza prywatnego. Klucz publiczny to miejsce, w którym transakcje są deponowane lub wycofywane. Jest to również klucz wyświetlany w księdze blockchain jako podpis cyfrowy użytkownika.

Nawet jeśli użytkownik otrzyma płatność w Bitcoins do klucza publicznego, nie będzie można odwołać cię za pomocą prywatnego odpowiednika. Użytkownik jest kluczem publicznym – jest skróconą wersją klucza prywatnego, wygenerowaną przez skomplikowany algorytm matematyczny.

Ale ze względu na złożoność tego równania, i jest prawie niemożliwe, aby cofnąć proces i wygenerować klucz prywatny z klucza publicznego. Z tego powodu technologia blockchain jest uważana za poufną.

Podstawowe informacje o kluczach publicznych i prywatnych

Oto ELI5 — "Wyjaśnij, jak jestem 5"– wersja. Klucz publiczny można myśleć o kluczu publicznym jako o luźnym stanie szkoły, a kluczprywatny jako o kombinacji szafy. Nauczyciele, uczniowie, a nawet roj mogą wstawiać listy i notatki przez otwór w szafce. Jednak jedyną osobą, którą można pobrać zawartość skrzynki pocztowej jest 1, który ma unikatowy klucz. Należy zauważyć, że w szkole przechowywane są luźne kombinacje, które odbywają się w biurze dyrektora, nie ma centralnej bazy danych do śledzenia kluczy prywatnych sieci blockchain. Jeśli użytkownik przeniesie twój klucz prywatny, utracisz dostęp do portfela Bitcoin.

Jednolity łańcuch publiczny

W sieci Bitcoin łańcuch bloków jest nie tylko współdzielony i zarządzany przez użytkownika sieci publicznej, ale jest również uzgodniony. Gdy użytkownik dołącza do sieci, podłączony komputer otrzymuje kopię łańcucha bloków, która jest aktualizowana za każdym razem, gdy dodajesz nowy blok transakcji.

Ale co zrobić, jeśli przez ludzki błąd lub wysiłek, aby być manipulowane przez hakera, 1 użytkownik kopii blockchain różni się od innych kopii blockchain?

Protokół blockchain utrudnia istnienie wielu łańcuchów bloków poprzez proces zwany "konsensusem". W obecności kilku różnych kopii łańcucha bloków protokół konsensusu przyjmuje najdłuższy łańcuch. Wielu użytkowników na blockchain oznacza, że bloki mogą być dodawane do końca łańcucha szybciej. Zgodnie z tą logiką blockchain rekordu zawsze będzie 1, któremu ufa większość użytkowników. Protokół konsensusu 1 technologii blockchain wzmacnia największe, ale pozwala również na 1 z jego największych słabości.

Teoretyczne, Haker Dowód

teoretycznie można użyć dla hakera, zasady większości w tym, co nazywa się 51% atakiem. Oto jak to się stanie.

Załóżmy, że w sieci Bitcoin znajdują się komputery 6-M. Aby kontrolować większość w sieci, haker musiałby kontrolować co najmniej 3 M i 1 z tych komputerów. Aby osoba atakująca lub grupy osób atakujących nie zakłócały procesu rozpoczynania nowej działalności. Możesz wysłać transakcję, a następnie odwrócić ją tak, że wydaje się, że nadal masz monetę, którą właśnie wydałeś. Ta luka, znana również jako podwójne wydatki, jest cyfrowym odpowiednikiem całkowicie fałszywego i pozwoliłaby użytkownikom wydać bitcoiny 2X.

taki atak jest niezwykle trudny do przeprowadzenia dla blockchain Bitcoin jest punktem odniesienia.

Kiedy Bitcoin został założony Y w 2009 roku, a jego użytkownicy ponumerowali dziesiątki, napastnikowi łatwiej byłoby kontrolować znaczną część mocy obliczeniowej w sieci. Cecha definiująca blockchain została zidentyfikowana jako kluczowa słabość dla początkujących kryptowalut.

Użytkownicy boją się ataków 51% może faktycznie ograniczyć monopole, które tworzą blockchain.

stosowanie Bitmanii

Od marca 2014 bitfury został umieszczony na ponad 50% sieci blockchain jest ogólnie moc obliczeniowa. Zamiast dalej zwiększać kontrolę nad siecią, grupa zdecydowała się samoregulować i obiecała, że nigdy nie przekroczy 40%. Bitfury wiedział, że jeśli zdecydujesz się nadal tracić kontrolę nad siecią, wartość bitcoina spadnie jako użytkownik, którego monety były sprzedawane w ramach przygotowań do ataku 51%. Innymi słowy, jeśli użytkownicy tracą wiarę w sieć blockchain, informacje o sieci mogą stać się całkowicie bezwartościowe. Użytkownicy blockchain mogą więc zwiększyć moc obliczeniową do punktu tylko przed rozpoczęciem utraty pieniędzy.

Blockchain to praktyczne zastosowanie

Okazuje się, że blockchain jest dość niezawodnym sposobem przechowywania danych o wielu rodzajach transakcji, jak również. W rzeczywistości technologia blockchain może być używana do przechowywania danych, wymiany nieruchomości, utrzymuje się w łańcuchu dostaw, a także głosuje na kandydata.

Sieć profesjonalnych usług Deloitte przeprowadziła niedawno ankietę wśród 1000 firm w siedmiu krajach na temat integracji blockchain w Twojej firmie. Ich badanie wykazało, że 34% miało już system blockchain w produkcji w połowie 2019 roku, podczas gdy kolejne 41% spodziewało się wdrożyć aplikację blockchain w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ponadto prawie 40% respondentów da firmom prezenty, zainwestują 5 mln USD lub więcej w blockchain w nadchodzącym roku.

poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych aplikacji eksplorowane przez blockchain teraz, w następujący sposób:

Korzystanie z banku

Być może żadna branża nie czerpie korzyści z integracji blockchain z Twoją firmą bardziej niż banki. Instytucje finansowe pracują tylko 5 dni w tygodniu w godzinach pracy. Oznacza to, że jeśli spróbujesz wpłacić czek w piątek o 6:00p, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać do poniedziałkowego poranka, aby zobaczyć, że pieniądze dotarły na Twoje konto. Nawet jeśli dokonasz wpłaty w godzinach pracy, transakcja może być nadal sprawdzana 1-3 dni, ze względu na wielkość transakcji, które banki muszą rozliczyć. Blockchain, z drugiej strony, że nigdy nie śpi.

Dzięki integracji łańcucha bloków z bankami, konsumentami, twoje transakcje mogą być w mniej niż 10 minut, w zasadzie czas potrzebny na dodanie bloku do łańcucha bloków, niezależnie od czasu lub dnia tygodnia.

Dzięki blockchain banki mają również możliwość szybkiej i bezpiecznej wymiany budżetów między instytucjami. Na przykład w branży obrotu akcjami proces rozrachunku i rozliczania może potrwać do 3 dni lub dłużej, gdy banki handlują na arenie międzynarodowej, co oznacza, że pieniądze i akcje są zamrożone.

Biorąc pod uwagę wielkość kwot, które się odtegoorują, nawet w ciągu kilku dni, w których pieniądze są w tranzycie, mogą stanowić znaczne koszty i ryzyko dla banków.

Santander, europejski bank, stawia potencjał oszczędności owy na poziomie 20-B w ciągu roku. Capgemini, francuska firma konsultingowa, szacuje, że konsumenci mogą zaoszczędzić do '16-B w bankach i firmach ubezpieczeniowych, opłaty płacone każdego roku przez aplikacje oparte na blockchain.

w kryptowalucie

Blockchain stanowi podstawę dla kryptowalut, takich jak Bitcoin. Waluty, takie jak USD, są regulowane i weryfikowane przez organ centralny, zwykle bank lub rząd. W ramach systemu władzy centralnej dane użytkownika i waluty są technicznie związane z korzystaniem z twojego banku lub rządu. Jeśli użytkownik rozbija bank lub mieszkasz w kraju o niestabilnym rządzie, wartość Twojej waluty może zostać naruszona. To są obawy z Bitcoin urodził.

Rozpowszechniając swoją pracę w sieci komputerów, która pozwala blockchain obsługiwać Bitcoin i inne kryptowaluty bez potrzeby posiadania centralnego organu. To nie tylko zmniejsza ryzyko, ale także eliminuje wiele opłat za przetwarzanie i transakcje. Istnieje również stabilna waluta w krajach o niestabilnych walutach, z większą liczbą aplikacji i większą siecią osób i instytucji, z którymi można prowadzić działalność, zarówno w kraju, jak i za granicą, to jest cel.

Zastosowania opieki zdrowotnej

Świadczeniodawcy mogą korzystać z łańcucha bloków do bezpiecznego przechowywania dokumentacji medycznej pacjenta. Gdy rejestr medyczny jest generowany i podpisany, można ją zapisać w łańcuchu bloków, co zapewnia pacjentowi dowód i pewność, że rekord nie może zostać zmieniony. Te dane dotyczące zdrowia osobistego mogą być kodowane i przechowywane w łańcuchu bloków za pomocą klucza prywatnego, co pozwala na dostęp tylko dla niektórych osób, zapewniając w ten sposób prywatność

– Użyj ewidencji właściwości

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś czas w lokalnym biurze rejestratora, wiesz, że proces rejestrowania własności jest zarówno żmudny, jak i nieefektywny.

Cóż, fizyczny dokument musi być dostarczony do pracownika rządowego w lokalnym biurze rejestrów, gdzie jest wprowadzany ręcznie, w centralnej bazie danych powiatu i indekspubliczny. W przypadku sporów roszczenia z tytułu aktywów muszą być zgodne z indeksem publicznym.

Proces ten jest nie tylko kosztowne i czasochłonne i usiana błędem ludzkim, gdzie wszelkie nieścisłości sprawia, że śledzenie właściwości mniej wydajne.

Blockchain ma potencjał, aby wyeliminować potrzebę skanowania dokumentów i śledzenia plików fizycznych w lokalnym biurze nagraniowym. Gdy własność jest sprawdzana i przechowywana w łańcuchu bloków, właściciele mogą ufać, że ich działanie jest dokładne i trwałe.

w inteligentnych umowach

Inteligentny kontrakt to kod komputerowy, który można zbudować w celu ułatwienia łańcucha bloków, weryfikacji lub negocjowania umowy. Inteligentne kontrakty na wielu warunkach, na które zgadzają się użytkownicy. Jeśli warunki te zostaną spełnione, warunki umowy będą wykonywane automatycznie.

Wykorzystanie łańcucha dostaw

Dostawcy mogą używać łańcucha bloków do rejestrowania pochodzenia zakupionych materiałów. Pozwoliłoby to firmom zweryfikować autentyczność swoich produktów, a także etykiety zdrowotne i etyczne, takie jak "ekologiczne", "lokalne" i "sprawiedliwy handel".

Tak więc Forbes donosi, że przemysł spożywczy porusza się w korzystaniu z blockchain na zawsze śledzić ścieżkę i bezpieczeństwo żywności w całej podróży między gospodarstwem a użytkownikiem.

Używane w głosowaniu

Głosowanie za pomocą blockchainniesie potencjał wyeliminowania oszustw wyborczych i zwiększenia frekwencji wyborczej, co zostały przetestowane przed wyborami w Zachodniej Wirginii w listopadzie 2018 roku. Każdy głos zostanie zapisany jako blok do łańcucha bloków, co prawie niemożliwe do manipulowania. Protokół blockchain utrzymałby również przejrzystość w procesie wyborczym, zmniejszając liczbę pracowników potrzebnych do przeprowadzenia wyborów, a urzędnikom natychmiastowe rezultaty.

plusy i minusy blockchain

Dla całej jego złożoności potencjał blockchain jako zdecentralizowanej formy rekordów jest prawie nieograniczony. Od większej prywatności i wyższego poziomu bezpieczeństwa po niższe opłaty manipulacyjne i mniej błędów , technologia blockchain może bardzo dobrze zobaczyć aplikacje poza powyższe.

Korzyści

 • Zwiększona dokładność poprzez usunięcie zaangażowania ludzi w weryfikację
 • Redukcja kosztów poprzez wyeliminowanie weryfikacji przez stronę trzecią
 • decentralizacja utrudnia manipulowanie
 • Transakcje stają się bezpieczne, prywatne i wydajne
 • Przejrzysta technologia

Wady:

 • znaczne koszty technologii związane z wydobyciem bitcoinów
 • Niska liczba transakcji na sekundę
 • Historia stosowania w nielegalnych działaniach
 • wydłona wrażliwość

Poniżej znajdują się punkty sprzedaży blockchain dla firm na rynku dzisiaj bardziej szczegółowo w następujący sposób:

dokładność łańcucha

Transakcje są dozwolone w sieci blockchain za pośrednictwem sieci tysięcy lub milionów komputerów. Eliminuje to prawie wszystkie zaangażowanie ludzi w proces potwierdzania, co skutkuje mniejszym błędem ludzkim i dokładniejszym rejestrowaniem informacji. Nawet jeśli komputer w sieci popełnił błąd obliczeniowy, błąd zostanie wprowadzony tylko do kopii łańcucha bloków. Aby rozprzestrzenić się na ten błąd do reszty łańcucha bloków, musiałby to być co najmniej 51% komputera sieciowego, prawie niemożliwe.

Redukcja kosztów

Z reguły konsumenci płacą bankowi za weryfikację transakcji, notariusza, dokument do podpisania lub ministra w celu przeprowadzenia małżeństwa. Blockchain eliminuje potrzebę przeglądu innych firm, z powiązanymi kosztami. Właściciele firm, spada niewielką opłatę, gdy akceptujesz płatności kartą kredytową, ponieważ banki muszą przetwarzać te transakcje. Bitcoin nie ma centralnego organu i praktycznie nie ma opłat transakcyjnych.

Decentralizacji

Blockchain, nie przechowujemy żadnych twoich informacji w centralnej lokalizacji. Zamiast tego łańcuch bloków jest kopiowany i dystrybuowany za sieć komputerów. Za każdym razem, gdy dodawany jest nowy blok, aby odzwierciedlić blockchain, który każdy komputer w sieci aktualizuje blockchain, aby odzwierciedlić zmianę. Rozpowszechniając dane w sieci, zamiast przechowywać je w centralnej bazie danych, blockchain staje się coraz trudniejszy do manipulowania. Gdybyś miał kopię blockchain wpadł w ręce hakera, po prostu śpiewać kopię informacji, a nie cała sieć będzie zagrożona.

Efektywne transakcje

Transakcje dokonywane przez organ centralny mogą się rozliczyć do kilku dni. Transakcje można zakończyć w około 10 minut i można je uznać za bezpieczne po zaledwie kilku godzinach. Jest to szczególnie przydatne w przypadku transakcji transgranicznych, które zwykle trwają znacznie dłużej ze względu na kwestie związane ze strefą czasową oraz fakt, że wszystkie strony muszą potwierdzić przetwarzanie płatności.

Transakcje prywatne

Wiele sieci blockchain działa jak publiczne bazy danych, co oznacza, że każdy, kto ma połączenie z Internetem, może wymienić transakcję sieciową historii. Chociaż użytkownicy mogą uzyskać dostęp do szczegółów dotyczących transakcji, które można uzyskać dostęp do informacji o użytkownikach, którzy korzystali z tych transakcji. Jest to nieporozumienie, że sieci blockchain, takie jak Bitcoin, są anonimowe, jeśli w rzeczywistości traktujesz tylko poufne.

Bezpieczne transakcje

gdy transakcja jest rejestrowana, musi być zweryfikowana pod kątem autentyczności przez sieć blockchain. Tysiące lub nawet miliony komputerów w pośpiechu blockchain, aby potwierdzić, że szczegóły zakupu są poprawne. Po sprawdzeniu transakcji przez komputer jest dodawany do łańcucha bloków w kształcie bloku. Każdy blok do łańcucha bloków zawiera swój własny unikalny skrót, wraz z unikalną wartością mieszania bloku przed nim. Jeśli informacje w bloku są edytowane w jakiś sposób, który zmienia kod bloku skrótu , ale kod skrótu w bloku po, nie będzie. Ta rozbieżność sprawia, że niezwykle trudno jest zmienić informacje o blockchain bez uprzedzenia.

Przejrzystości

Nawet jeśli dane osobowe, które są prywatne w łańcuchu bloków, sama technika jest prawie zawsze open-source. Oznacza to, że użytkownicy korzystający z sieci blockchain mogą zmienić kod według potrzeb, o ile zabezpieczysz większość mocy obliczeniowej sieci. Przechowywanie danych na temat otwartego źródła blockchain sprawia również, że manipulacja danymi jest znacznie trudniejsza. Z milionami komputerów w sieci blockchain w danym momencie, jest mało prawdopodobne, że ktoś może dokonać zmiany bez bycia zauważonym.

Wady blockchain

Chociaż istnieją pozytywne strony łańcucha bloków, istnieją również wyzwania prowadzące do jego przyjęcia. Przeszkody w stosowaniu technologii blockchain są nie tylko techniczne. Prawdziwymi wyzwaniami są polityczne i regulacyjne, w większości, nie wspominając o tysiącach godzin, które niestandardowe projektowanie oprogramowania i programowanie back-end wymagane do integracji łańcucha bloków z prądem sieci biznesowych.

poniżej przedstawiono niektóre z wyzwań, które stoją na przeszkodzie, powszechnie stosowane przyjęcie blockchain, w następujący sposób:

koszty technologii

Chociaż blockchain pozwala użytkownikom przechowywać pieniądze na opłatach transakcyjnych, technika nie jest darmowa. "Dowód pracy" system Bitcoin używa do sprawdzania poprawności transakcji, na przykład, zużywa duże ilości mocy obliczeniowej.

Cała ta energia kosztuje i według jednego z najnowszych badań przeprowadzonych przez elitarną firmę badawczą krany, koszt wydobycia 1 bitcoinw zależności od lokalizacji, od tylko '531 do niesamowite '26,170.

Na podstawie średnich kosztów energii w Stanach Zjednoczonych liczba ta jest bliższa '4,758.

Pomimo kosztów wydobycia użytkowników bitcoin, aby nadal napędzać rachunek za energię elektryczną, aby potwierdzić transakcje na blockchain. To dlatego, że jeśli górnicy dodadzą blok blockchain bitcoin, zostaniesz nagrodzony wystarczającą ilością Bitcoina, aby twój czas i energia były opłacalne.

Jeśli chodzi o łańcuchy bloków, które nie są z kryptowalutą, jednak górnicy muszą być opłacani lub w inny sposób motywować do zatwierdzania transakcji.

Szybkość, nieefektywność

Bitcoin jest doskonałym studium przypadku dla możliwych nieefektywności blockchain. System "dowód pracy" Bitcoina zajmuje około 10 minut, aby dodać nowy blok do łańcucha bloków. W tym tempie szacuje się, że sieć blockchain może zarządzać tylko siedmioma transakcjami na sekundę (TPS). Dziedzictwo marki Visa, dla kontekstu, może przetwarzać proces 24 000 TPS.

Nielegalna działalność

Podczas gdy poufność w sieci blockchain chroni użytkowników hacków i zachowuje prywatność, ale także umożliwia nielegalny handel i aktywność w sieci blockchain.

Obecne amerykańskie rozporządzenie uniemożliwia użytkownikom giełd internetowych, takich jak te zbudowane na blockchain, pełną anonimowość. W Stanach Zjednoczonych giełda online będzie otrzymywać informacje o klientach po otwarciu konta, weryfikować tożsamość każdego klienta i potwierdzać, że klienci nie pojawiają się na liście znanych lub podejrzanych organizacji terrorystycznych.

Bank Centralny ma zastosowanie,

Kilka banków centralnych, w tym Fed, Bank Of Canada i Bank of England, wszczęło dochodzenia w sprawie walut cyfrowych. Według raportu z badań Banku Anglii"potrzebne byłyby również dalsze badania w celu opracowania systemu, który mógłby wykorzystywać technologię rozproszonego księgi bez uszczerbku dla zdolności banku centralnego do kontrolowania swojej waluty i zabezpieczania jej. system przed atakiem systemowym."

Luka w zabezpieczeniach hack

Nowsze kryptowaluty i sieci blockchain są narażone na 51% ataków. Ataki te są niezwykle trudne do przeprowadzenia ze względu na moc obliczeniową wymaganą do uzyskania większościowego udziału w sieci blockchain, ale nyu informatyka badacz Joseph Bonneau powiedział, że może się zmienić. Pan Bonneau opublikował raport szacujący, że 51% ataków może wzrosnąć, ponieważ hakerzy mogą teraz po prostu wypożyczyć moc obliczeniową, zamiast kupować cały sprzęt.

Co teraz?

Podobnie jak większość millenialsów w jego wieku (30ish), blockchain widział swój sprawiedliwy udział w kontroli publicznej, z firmami na całym świecie spekuluje o tym, co technologia jest w stanie, i gdzie jest kierowany, aby wejść w lata.

Z wielu praktycznych zastosowań dla technologii już wdrożone i studiował, blockchain w końcu sprawia, że nazwa dla siebie wtedy 29-anni, w niewielkiej części, ze względu na bitcoin i kryptowaluty. Jako modne słowo każdego inwestora w kraju, blockchain stoi, aby operacje gospodarcze i rządowe były dokładniejsze, bardziej wydajne i bezpieczne.

Jak przygotować głowy w 3. Dekada blockchain, to już nie jest kwestia "jeśli" starszych firm rozpocząć korzystanie z technologii, to kwestia "jeśli".

Miłego weekendu

Leave a Reply

Your email address will not be published.