Chiny zestaw do wzrostu – Live Trading News

Zaufanie inwestorów zagranicznych w perspektywy Chin nadal się umacnia, ponieważ gospodarka utrzymuje regenerujący impuls wzrostu, który spowodował wzrost napływu inwestycji w pierwszych dwóch miesiącach roku, powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Handlu (MOC).

W szczególności, inwestycje zagraniczne w przemyśle high-tech zarejestrowany znaczący wzrost jak Chiny przyspiesza budowę nowego paradygmatu rozwoju, powiedział rzecznik Gao Feng. Nowy paradygmat rozwoju odnosi się do “podwójnego obiegu”, w którym rynki krajowe i zagraniczne wzmacniają się nawzajem, a rynek krajowy jest podstawą.

Powiedział, że branże mocno dotknięte epidemią COVID-19 w zeszłym roku, w tym sektor hotelarski i gastronomiczny, a także handel hurtowy i detaliczny, odnotowały szybkie odbicie.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) w Chinach kontynentalnych, w rzeczywistym użyciu, wzrosła o 31,5 procent rok do roku do 176,76 miliardów juanów w ciągu pierwszych dwóch miesięcy, wcześniejsze dane MOC wykazały.

W dolarach amerykańskich napływ wzrósł o 34,2 procent rok do roku do 26,07 miliardów dolarów amerykańskich.

Inwestycje zagraniczne w branży usługowej w tym okresie wysuły się na poziomie 141,74 mld juanów (21,78 mld USD) w tym okresie, co oznacza wzrost o 48,7% rok do roku.

BIZ w Chinach kontynentalnych, w rzeczywistym użyciu, wzrosła o 6,2 procent rok do roku do rekordowego poziomu 999,98 miliardów juanów w 2020 roku.

Chiny utrzymały swoją pozycję największego partnera handlowego Unii Europejskiej (UE) od stycznia, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez Eurostat, unijny urząd statystyczny.

W pierwszym miesiącu 2021 r. UE eksportowała towary do wartości 16,1 mld euro (około 19,2 mld USD) do Chin, co oznacza wzrost o 6,6 procent rok do roku, podczas gdy import z Chin spadł o 3,8 procent do 33,3 mld euro.

Od lipca 2020 r. Chiny są głównym partnerem handlowym bloku, co według danych statystycznych UE jest wcześniej zajmowane przez USA.

W styczniu z UE do USA wywieziono towary o wartości 28,2 mld euro, czyli o 9,6 procent mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W szczególności, import towarów z USA skurczył się o 26,3 procent rok do roku, według Eurostatu.

Wielka Brytania, była państwa członkowskie UE, odnotowała w styczniu znaczny spadek w handlu z UE, ponieważ formalnie zerwała z blokiem po okresie przejściowym, a tym samym handel towarami między nimi podlega obecnie organom celnym.

Według Eurostatu, eksport i import z Wielkiej Brytanii w styczniu spadł odpowiednio o 27,4 procent i 59,5 procent. Niemniej jednak Wielka Brytania pozostała trzecim co do wielkości partnerem handlowym UE, po Chinach i USA

UE odnotowała w styczniu nadwyżkę w handlu towarami z resztą świata w wysokości 8,4 mld euro, chociaż eksport i import spadły odpowiednio o 10,8% i 16,9% rok do roku.

Chińskiej gminy Tianjin odnotowały silny wzrost handlu zagranicznego od stycznia do lutego, zgodnie z miejską komisją handlową.

Jego handel zagraniczny wzrósł o 21,1 procent rok do roku do 120,3 miliarda juanów (około 18,5 miliarda dolarów amerykańskich) w pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku, podała komisja w czwartek.

Wzrost był napędzany głównie przez eksport, który wzrósł o 45,7 procent rok do roku do 52,1 miliarda juanów, podczas gdy import wzrósł o 7,3 procent do 68,3 miliarda juanów.

Prywatne przedsiębiorstwa stały się głównym motorem wzrostu handlu. Ich handel zagraniczny wzrósł w szybszym tempie 39,5 procent rok do roku do 43,5 miliardów juanów, co stanowi 36,2 procent całkowitej wielkości handlu miasta w okresie dwóch miesięcy.

Import i eksport przedsiębiorstw finansowanych z zagranicy miasta osiągnął 64,9 miliarda juanów, wzrost o 13,6 procent rok do roku, podczas gdy handel zagraniczny przedsiębiorstw państwowych osiągnął 11,7 miliarda juanów, wzrost o 9 procent.

Tianjin odnotował szybki wzrost eksportu produktów pracochłonnych oraz produktów mechanicznych i elektrycznych.

Komisja zobowiązała się do zbadania nowych modeli biznesowych dla handlu zagranicznego poprzez dalsze wykorzystanie gospodarki cyfrowej, optymalizację struktury produktów importowych i eksportowych oraz rozszerzenie importu nowych produktów handlowych, aby nadawać impuls wzrostowi gospodarczemu miasta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.