Chiny US Trade News – Live Trading News

Chiny są gotowe do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w celu przywrócenia stosunków dwustronnych na właściwe tory, radny państwa i minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział w niedzielę.

Dokonywanie uwagi na konferencji prasowej, Wang powiedział, że obie strony powinny śledzić wyniki rozmowy telefonicznej między chińskim prezydentem Xi Jinping i prezydent USA Joseph R. Biden w przeddzień Chińskiego Księżycowego Nowego Roku w zeszłym miesiącu, i ustawić dwustronne stosunki na nowej drodze zdrowego i stałego wzrostu.

Jak dwa kraje z różnych systemów społecznych, Chiny i Stany Zjednoczone naturalnie różnice i nieporozumienia, Wang powiedział.

“Najważniejsze jest skuteczne zarządzanie nimi poprzez szczerą komunikację, aby zapobiec strategicznym błędom w obliczeniach i uniknąć konfliktów i konfrontacji”, powiedział.

Nic dziwnego, że istnieje konkurencja między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, ponieważ ich interesy są ze sobą powiązane, ale obie strony powinny mieć zdrową konkurencję na podstawie sprawiedliwości i sprawiedliwości, powiedział Wang.

Chiny mają nadzieję, że Stany Zjednoczone spotkają się z Chinami w połowie drogi i usuną wszystkie nieuzasadnione ograniczenia współpracy dwustronnej tak wcześnie, jak to możliwe, a nie stworzą nowe przeszkody, powiedział Wang, zauważając, że Chiny są gotowe do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w dziedzinach, w tym walki z pandemią, ożywienia gospodarczego i zmian klimatycznych.

Odpowiadając na pytanie dotyczące Chin i USA w kontekście kwestii tajwanu i kwestii związanych z Hongkongiem, Xinjiangiem itp., Wang powiedział, że Chiny nigdy nie zaakceptują bezpodstawnych zarzutów i oczerniania i nigdy nie pozwolą na naruszenie jego podstawowych interesów, wzywając Stany Zjednoczone do uznania faktu, że od dłuższego czasu świadomie ingerują w wewnętrzne sprawy innych krajów w imię demokracji i praw człowieka.

“Chińczycy są w najlepszej sytuacji, aby stwierdzić, czy Chiny wykonują dobrą pracę. Chińczycy mogą najlepiej zdecydować, co jest właściwe dla Chin do zrobienia”, powiedział Wang.

Leave a Reply

Your email address will not be published.