Covid19 Vaccine Rollout Falters – Live Trading Aktualności

Covid19 Vaccine Rollout Falters

Czy dopalacze Covid-19 powinny być opóźnione? Czy poziom dawki można zmniejszyć o połowę, i będzie mieszanie i dopasowanie zdjęć wykonanych przez różnych twórców pracy równie dobrze?

Są to pytania, przed którymi stoją obecnie rządy na całym świecie, ponieważ szczepionki rollout słabnie i coronavirus nadal szaleje, pobudzony przez nowe warianty, które są uważane za bardziej zaraźliwe.

Brytyjskich urzędników służby zdrowia ustalają tempo, ogłaszając, że wyciągną drugą dawkę szczepionek dopuszczonych tam do użytku do trzech miesięcy, znacznie powyżej trzech lub czterech tygodni zalecanych.

Chodzi o zwiększenie liczby osób, które mogą być osiągnięte szybko, nawet jeśli poziom indywidualnej ochrony nie jest w stanie osiągnąć z booster.

Władze w Anglii również przyznane pozwolenie, aby dać ludziom drugi strzał z innego producenta szczepionek, jeśli rodzaj dostał po raz pierwszy zabrakło.

covid19 vaccine rollout falters - live trading aktualności

Tymczasem Stany Zjednoczone przykleiły bardziej ostrożną linię.

W poniedziałek wieczorem, Food and Drug Administration szef Stephen Hahn powiedział, że chociaż są to “rozsądne pytania do rozważenia i oceny”, ruchy są “przedwczesne i nie zakorzenione solidnie w dostępnych dowodów.”

Bez tego”istnieje znaczne ryzyko narażenia zdrowia publicznego na niebezpieczeństwo, podważając historyczne wysiłki na rzecz szczepień w celu ochrony ludności przed COVID-19.”

Podział ujawnia podział między ekspertami, z szanowanych naukowców objętych przeciwstawnych stronach argumentu.

W idealnym przypadku decyzje polityczne powinny opierać się wyłącznie na parametrach, w których przeprowadzono badania kliniczne. Ale z wirusem grożąc spirali spod kontroli, niektórzy twierdzą, że jesteśmy w dalekiej od idealnej sytuacji.

“Nie wybraliśmy trzy tygodnie dla Pfizer lub cztery tygodnie dla Moderna, ponieważ wiedzieliśmy, że jest idealny”, Howard Forman, ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego na Uniwersytecie Yale powiedział AFP.

“To było najlepsze przypuszczenie na optymalny czas dla dawki przypominającej, które mają być podane w celu zwiększenia odporności.”

Forman dodał, że większość leków opiera się na niedoskonałych danych – takich jak czas trwania leków, a lekarze rutynowo przepisują lek zatwierdzony do jednego celu w innych warunkach.

“Tak skromne zmiany tego, co już zaleciliśmy, mogą mieć wpływ na o wiele więcej dla szczepionek, które mamy”, dodał.

Forman podkreślił, że sugeruje jedynie opóźnienie drugiej dawki – postrzeganej jako niezbędna dla zapewnienia długoterminowej ochrony – i tylko w przypadku osób poniżej 65 roku życia i tych, którzy są mniej narażeni na zagrożenia medycznie.

– Powolne wdrażanie –

Debata toczy się pośród nieoczekiwanych opóźnień we wprowadzaniu szczepionek Covid-19.

Stany Zjednoczone wyznaczyły 20 milionów ludzi jako swój cel na grudzień, ale od 4 stycznia osiągnęła tylko 4,5 miliona.

Zarówno USA, jak i Wielka Brytania objęły około 1,4 procent ich populacji, Europa jest daleko w tyle, podczas gdy Izrael jest z przodu, pokrywając około 13 procent.

Szczepionki Pfizer i Moderna, oparte na technologii mRNA, osiągają około 95 procent skuteczności w przypadku drugiej dawki, która jest zarezerwowana w magazynie dla osoby po ich pierwszej.

Szczepionka Moderna w szczególności wykazały wysoki poziom ochrony po pierwszym strzale – w regionie 90 procent – ale liczby powinny być traktowane ostrożnie, ponieważ wielkość próbki jest niewielka.

Saad Omer, badacz szczepionek i dyrektor Yale’s Institute for Global Health, powiedział AFP, że widział tylko potrzebę zmiany taktyki w krajach, w których sama podaż jest krótka.

Jak to ma miejsca w USA, tempo, w jakim szczepionki są wysyłane do państw jest tylko trochę z opóźnieniem, a Omer uważa, że zajęcie się wąskim gardłem w podawaniu ich ludziom powinno być traktowane priorytetowo.

Jeśli chodzi o mieszanie szczepionek, zauważył immunolog Yale Akiko Iwasaki powiedział, że powinien działać w teorii, ale eksperci są jednomyślni, że wymaga więcej badań i powinien być tylko ostatecznością na razie.

– Mylące dla publiczności –

Zarówno Omer i Natalie Dean, biostatysta z University of Florida, twierdzą, że droga do przodu może leżeć w dalszej analizie danych w celu znalezienia markerów biologicznych, takich jak poziomy przeciwciał, które korelują z ochroną przed Covid-19.

Można to ustalić, przeczesywając wyniki wielu badań w celu obliczenia wartości progowej, a następnie ustanawiając małe badania w celu określenia, jaka dawka szczepionki cię tam trafi.

Zaletą tego podejścia jest wyeliminowanie konieczności powtarzania wielomiesięcznych prób.

Może to być obiecująca droga do prowadzenia do wstrzykiwania półdawek szczepionki Moderna, które dane sugerują, może zapewnić ten sam poziom ochrony, powiedział Dean.

Dodała, że obawia się, że dyskusji wokół zmian może być mylące dla opinii publicznej, “i jestem zaniepokojony wszystkim, co mogłoby zagrozić zaufania.”

Ludzie powinni zatem mieć pewność, że wszelkie zmiany w USA przejdzie przez ten sam przejrzysty proces regulacyjny, który przyznał szczepionki ich zezwolenia awaryjnego, powiedziała.

Leave a Reply

Your email address will not be published.