Hiszpański rynek nieruchomości, który wpłynie

Setki hoteli w Hiszpanii twarz rychłe zamknięcie przez upadek brytyjskiego giganta podróży Thomas Cook, szef hiszpańskiego stowarzyszenia hotelowego ostrzegł w poniedziałek.

"Istnieje 500 hoteli, które zostaną zamknięte natychmiast w wyniku upadku Thomas Cook, a sytuacja może się pogorszyć, jeśli rząd nie działa natychmiast," Juan Molas, szef Hiszpańskiego Stowarzyszenia Hoteli i Zakwaterowania Turystycznego, powiedział Business Daily Cinco Dias.

A kwota niezapłaconych rachunków pozostawionych przez operatora turystycznego zniknięcie będzie znacznie wyższa niż pierwotny szacunek 200 milionów euro (220 milionów dolarów), powiedział Molas, którego organizacja reprezentuje 15.000 firm.

"Będzie ich znacznie więcej. Kwota tylko dla ośmiu łańcuchów wynosi prawie 100 milionów."

Spośród hoteli, które miały zostać zamknięte natychmiast, 100 zależało wyłącznie od Thomasa Cooka, podczas gdy pozostałe opierały się na firmie od 30 do 70 procent jej klientów.

Hotel na Fuerteventurze, drugi co do wielkości na Wyspach Kanaryjskich, przeszedł niedawno modernizację w wysokości 20 milionów euro, a teraz musiał mieć 700 pokoi", który rozpoczął się 7 maja. października" i zwolnić 200 pracowników, których musiałbym zwolnić.

Najbardziej dotknięte są Wyspy Kanaryjskie i Baleary, gdzie 40 procent hoteli jest dotkniętych.

Sektor ten opracował plan awaryjny, w którym uczestniczył minister turystyki Reyes Maroto, na następne posiedzenie Hiszpańskiej Komisji Turystyki w dniu 7 maja. Zajmie się również pilną kwestią połączeń lotniczych z Wyspami Kanaryjskimi w dniu 1 października.

Eksperci branżowi obawiają się, że wpływ mógł być jeszcze bardziej niszczycielski niż gdzie indziej, ponieważ ośrodek jest popularny wśród turystów z Północnej Europy jako miejsce zimowe.

"W sezonie zaczyna się i Thomas Cook miał 30 procent pojemności powietrza," Molas powiedział, sugerując, że zniknięcie pakietu wakacyjnego może mieć wpływ na około 1,3 miliona miejsc, z Teneryfy i Lanzarote szczególnie dotkniętych.

Poprosił rząd o skontaktowanie się z RyanAir, jedną z niewielu linii lotniczych latających tam, aby zwrócić się do tanich linii lotniczych o ponowne rozważenie planów zamknięcia czterech baz w Hiszpanii, z których trzy na Wyspach Kanaryjskich, i powiedział, że "krytyczne" dla linii lotniczych, aby utrzymać swoje loty.