Duże banki stawiają na lepsze 2021 – Live Trading News

Duże banki amerykańskie zgłosiły piątek mieszany czwarty kwartał do zawarcia burzliwego roku, ale wyraził optymizm o 2021 dzięki szczepionki coronavirus i dodatkowe bodźce fiskalne.

JPMorgan Chase, Citigroup i Wells Fargo wszystkie skromnie obniżyły swoje rezerwy odłożone wcześniej w pandemii, gdy zamknięcia koronawirusów skłoniły banki do ustanowienia ogromnych rezerw w przypadku fali niewypłacalności z powodu znacznie ostrzejszego pogorszenia koniunktury gospodarczej.

Banki są nadal utrzymanie miliardów dolarów w rezerwach na złe kredyty w przypadku gospodarki ma inny obrót na gorsze.

Ale kierownictwo są na ogół nadzieję na nowy rok, jak szczepionki coronavirus stają się szerzej stosowane i jako prezydent-elekt Joe Biden zaliczki pakiet fiskalny oczekuje się, aby utrzymać gospodarstwa domowe równo z wystarczającej ilości funduszy na opłacenie rachunków.

“Masz pochmurne kolejne dwa kwartały mieszanych informacji gospodarczych i masz prawie 4000 osób umiera dzisiaj”, powiedział JPMorgan Chase Chief Executive Jamie Dimon.

Ale “mamy szczepionki najbliższych, mamy bodźce fiskalne i ludzie zaoszczędzili dużo pieniędzy,” Dimon powiedział na konferencji z dziennikarzami. “Masz dużo pent-up popytu i miejmy nadzieję, optymizm przez fakt, że jesteśmy coraz przez ten bałagan.”

Citigroup Chief Financial Officer Mark Mason powiedział, że warunki poprawiły się nawet od końca czwartego kwartału, z więcej szczepionek postępu i jasności w następnej administracji prezydenckiej USA.

“Istnieje wiele korzystnych wskaźników, które … pozytywne perspektywy”, powiedział. “I miejmy nadzieję, że dalsze stabilne odzyskiwanie.”

Akcje wszystkich trzech banków spadły gwałtownie piątek. Jednak indeks finansowy S & P wzrósł w ciągu ostatnich dwóch i pół miesiąca o prawie 32 procent.

– Wystarczająca płynność do tej pory –

JPMorgan odnotował rekordowe kwartalne zyski w wysokości 12,1 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 42,4 procent w stosunku do poziomu sprzed roku, podczas gdy przychody wzrosły o 3,3 procent do 29,2 miliarda.

Zyski obejmowały 1,9 miliardów dolarów korzyści kredytowych, co odzwierciedla, że bank oczekuje obecnie mniej niespłaconych kredytów w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Ale bank nadal ma 30 miliardów dolarów rezerw, które “nadal odzwierciedlają znaczną niepewność gospodarczą w najbliższej perspektywie i pozwolą nam wytrzymać otoczenie gospodarcze znacznie gorsze niż obecne prognozy bazowe większości ekonomistów” – podał bank.

Chociaż poziom bezrobocia w USA pozostaje podwyższony, a niektóre sektory gospodarki, takie jak nieruchomości komercyjne i hotelarstwo, znajdują się w trudnej sytuacji z powodu pandemii, agresywne środki wsparcia fiskalnego z Waszyngtonu złagodziły wpływ na wiele gospodarstw domowych.

Jennifer Piepszak, dyrektor finansowy w JPMorgan, powiedział, że klienci w sektorach nadal mają “bardzo silny” dostęp do płynności, która do tej pory ograniczyła opłaty. Powiedziała, że bank był ściśle monitorowania warunków w nieruchomości komercyjnych jednak wśród rosnących wskaźników pustostanów.

W Citigroup, zarobki spadły o siedem procent do 4,6 miliardów dolarów na 10 procent spadek przychodów do 16,5 miliardów dolarów.

Wyniki były pod presją uderzenia z niższych stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Operacje bankowości inwestycyjnej Citi były mieszane, ze względu na niższe fuzje i przejęcia doradztwo przychodów, kompensowane przez zyski w handlu rynkowym.

Mason, Citi CFO, powiedział, że pakiety ulg fiskalnych USA umożliwiły konsumentom na bieżąco z rachunkami i że biden najnowszy pakiet 1,9 bilionów dolarów należy rozszerzyć ten trend.

“Nie będąc w stanie przewidzieć przyszłość, wydaje się, że konsumenci utrzymali zdolność do płacenia i że program bodźców był pomocny w tym względzie”, powiedział.

Wells Fargo poinformował, że w czwartym kwartale zyski spadły o cztery procent do 3,0 miliardów dolarów, podczas gdy przychody spadły o 10 procent do 17,9 miliarda.

Wyniki obejmowały jednorazowe koszty w wysokości 781 milionów dolarów w wydatkach restrukturyzacyjnych, ponieważ ma ona na celu nabranie rozpędu po serii skandali i błędów.

“Chociaż nasze wyniki finansowe poprawiły się i zarobiliśmy 3,0 miliarda dolarów w czwartym kwartale, nasze wyniki nadal miały wpływ na bezprecedensowe środowisko operacyjne i wymaganą pracę, aby umieścić nasze istotne problemy dziedzictwo za nami”, powiedział dyrektor generalny Charlie Scharf.

Akcje JPMorgan spadły o 2,6 procent do 137,49 dolarów w handlu rano, podczas gdy Citigroup zatonął 4,6 procent do 65,87 dolarów i Wells Fargo gołąb 7,6 procent do 32,12 dolarów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.