Fed zmienił swój playbook na rynek, wszystko okazało się dobre – Live Trading News

#PresidentTrump #ChairmanPowell #Fed #playbook #market #liquidity #coronavirus #chaos

$DIA $SPY $QQQ $RUTX

Odpowiedź Fed na chaos koronawirusowy rozpoczął się 28 lutego od krótkiego oświadczenia o wierze w gospodarkę od prezesa Powella, aby uspokoić rynki finansowe.

W ciągu kilku wks swoje działania z białego Domu i Skarbu oddał go jako wierzyciela na świecie i otwarte na ogromne kwoty ryzykowne zadłużenie.

Trump Fed przekroczył wiele czerwonych linii, które nie zostały wcześniej przekroczone.

Przewodniczący Powell powiedział wiosną: “Widzieliśmy gospodarki na całym świecie zamykania i czuliśmy się wezwani do zrobienia, co możemy.”

To obejmowało obietnice masowych zakupów obligacji, otwarte okno na dolary dla innych banków centralnych, a ostatecznie programy kredytowe obejmujące praktycznie każdą działalność w USA i wiele samorządów lokalnych.

Bilans Fed urósł znacznie mniej niż oczekiwano, okazując się alarmistycznym błędem, jego najbardziej kontrowersyjne programy kredytowe przyciągnęły skromne zainteresowanie i zakończą się w czwartek, 31 grudnia 2020 r.

Fed udowodnił, że ma znaczenie tam być i szybko się poruszać.

Fed nie mógł rozwiązać wszystkich problemów gospodarczych chaosu awaryjnego. Jego największym wyzwaniem było uzyskanie gotówki dla rodzin, jak bezrobocie hit po II wojnie światowej rekord 14,7%, ponieważ wymaga ustawy Kongresu.

Zajęło miesiące, aby uzupełnić swoje innowacyjne odpowiedzi, ale kluczowe kroki miały miejsce z kolei śruby w marcu, kiedy jego tradycyjne narzędzia, w tym oferty krótkoterminowych pożyczek dla firm finansowych zostały wdrożone z pełną mocą.

Szybkość i rozmiar początkowych kroków Fed “przepisał podręcznik”.

Fed rozpoczął skup aktywów w 100 dolarów Bs i ponownego uruchomienia rynków, nie było trochę powściągliwości. Misja: zrób to, dopóki nie zadziała.

To był ostry kontrast do jego odpowiedzi na Ys 2007-2009 kryzysu finansowego, kiedy zajęło około 4 lat do skali 3 prostych programów QE

Wiosną ubiegłego roku gospodarki USA w obliczu wielu przerażających zagrożeń.

Wysiłki prezydenta Trumpa na rzecz kontroli rozprzestrzeniania się COVID-19 doprowadziły do 13 marca narodowego stanu wyjątkowego i ograniczenia zmuszające całe sektory gospodarki do tymczasowego zamknięcia.

Przystanek dla linii lotniczych, hoteli, restauracji i czegokolwiek “nieistotnego” zlikwidował 22-osobową pracę od lutego do kwietnia, obawy przed drugim Wielkim Kryzysem.

Dla światowych banków centralnych kryzysy są najbardziej niebezpieczne, gdy zaufanie jest zepsuty. Kiedy to, co jest uważane za wolny od ryzyka handlu 1 dzień, z 2 stron ufając, że oba będą około 1 dzień, wygląda niepewnie następnego dnia.

Ta utrata wiary może doprowadzić do zatrzymania krótkoterminowych pożyczek, które utrzymują szerszą gospodarkę nucąc i powoduje szerszy upadek.

To zaczęło się dziać w marcu, pierwsze ruchy Fed podsunął obrotu obligacjami skarbowymi, krótkoterminowych kredytów korporacyjnych i innych podstawowych instrumentów finansowych, zapobiegając w ten sposób kryzys finansowy z ułożone na szczycie wszystkich innych problemów

Zajęło znacznie mniej niż wszyscy myśleliśmy pod przywództwem prezydenta Trumpa.

Analitycy, w tym były prezes Fed w Nowym Jorku William Dudley prognozują, że bilans Fed wyniesie 10-T+ do końca 2020 roku.

Od połowy marca do połowy czerwca masowy skup aktywów zawyżał udziały Fed z 4,2 USD do 7,1 USD. Potem ekspansja zatrzymała się, a bilans nie pękł zbyt wiele od tego czasu.

Big Q: Dlaczego?

The Big A: Ponieważ w tym kryzysie, rynki prywatne wiedziały, że prezydent i Fed stali w gotowości, pod warunkiem, że wiele kredytów na własną rękę, napędzając gospodarkę i utrzymując ryzyko w prywatnych rękach, zamiast ładować go na swoich książkach.

To był szczęśliwy wynik, ponieważ zapowiedzi Białego Domu i Fed pomogły inwestorom ponownie uzyskać komfort. A rynek wystartował i nie spojrzał wstecz.

Dzisiaj, 12.15p EST wszystkie indeksy giełdowe USA są handlu tylko nieco off rekordowych maksimów.

I Senatu Większość Leader Mitch McConnell (R-KY) zachęca Republikanów do tyłu 2000 dolarów pomocy bodźca / płatności ulgi obywateli amerykańskich, Senat będzie głosować to wk na środek.

“$2000 dla naszych wspaniałych ludzi, a nie $600! Oni cierpieli wystarczająco z China Virus!!!” Prezydent Trump napisał na Twitterze.

Ostatnie 9 miesięcy było trudne, ale gospodarka na koniec Y 2020 będzie wielkości Q-1 Y 2019.

To był kryzys, który naprawdę zszokował zdrową gospodarkę. Rezolucja do chaosu wirusa teraz pojawia się w związku z 1 szczepionki wprowadzone w ramach operacji Prezydenta Trumpa Warp Speed w tym miesiącu, coś wielu ekspertów powiedział, że było niemożliwe.

Prezydent Trump ukształtował człowieka cudów.

Gospodarka znajduje się w technicznej recesji, ponieważ miliony rodziny borykają się z trudnościami i miesiącami, aż do odczuwania pełnego wpływu szczepionki i ustanowienia odporności stada.

Przez cały rok rola Fed została nieco przedefiniowana. Chaos w Chinach wirus zmusił go do ścisłej współpracy ze Skarbem Państwa, a do ważniejszej przyszłej roli w utrzymaniu kosztów pożyczek rządowych na niskim poziomie, jak naród finansuje rekordowe poziomy długu publicznego.

Wchodząc, naysayer mroku i doomer’s mówić, że polityka pieniężna była kaput, Fed nie miał więcej narzędzi.

Zamiast tego, pod przewodnictwem prezydenta Trumpa i przewodniczącego Powella było to bardzo ważne. Gra zmieniła się diametralnie na dobre.

“Demokraci powinni wyciągnąć wnioski z korzyści płynących ze współpracy, jak tak dobrze wykazali się Fed, Skarb Państwa i prezydent. Lekcje z wieprzowiny baryłkę ustawodawstwa powinny zostały wyciągnięte, ale do dziś niestety nadal istnieje z żądaniami zawarte w zmienionych 2.000 dolarów bodziec ustawy. Niestety, w przypadku rodzin o niższych dochodach i osób bezrobotnych niepotrzebnie wystąpiło opóźnienie po opóźnieniu. 

“Być może pewnego dnia poznamy rzeczywistość jednolitego przedmiotu prawodawstwa i upolitycznienie zostanie odłożone na bok. Co jest niesamowite jest na przykład, co mają do czynienia z krytycznych zaległych pakiet ulg bodźców Nic! Więc dlaczego niektórzy politycy wstrzykują to w ramach pakietu stymulacyjnego. 

“Mam nadzieję, że amerykanie uczą się z tej niefortunnej sytuacji i pozbywają się tych polityków, którzy lubią robić z nas idiotów, myśląc, że reagują na potrzeby ludzi, gdy w rzeczywistości tylko szkodzą nam w stawianiu bardzo potrzebnej żywności na stole.

“Jednak, być może w czasach takiej potrzeby, powinniśmy umieścić ich wypłaty w niebezpieczeństwie (dosadnie po prostu nie płacąc im) i być może jest to jedno z rozwiązań, które powinny czuć się zraniony, podobnie jak ich niższe, mniej szczęśliwych składników.” mówi ekonomista Bruce WD Barren.

Mieć zdrowy dzień, Zachowaj wiarę!

#aid/ulga, #Americans, #bonds, #cash, #Chairman Powell, #coronavirus, #COVID-19, #credit, #debt, #depression, #economy, #Fed, #guidance, #interest, #investors, #leadership, #lenders, #liquidity, #market, #playbook, #policy, #President Trump, #Recession, #risk, #Senate, #stocks, #Treasury, #vaccine

Leave a Reply

Your email address will not be published.