Asia Doubts US Stimulus – Live Trading News

rynków azjatyckich były mieszane poniedziałek z przedsiębiorców coraz bardziej pesymistyczne, że prawodawcy USA przejdzie nowy pakiet bodźców przed przyszłotygodniowymi wyborami, podczas gdy wybijanie przypadków wirusa fanned obawy o skutki gospodarcze nowych środków zamknięcia.

Pomimo miesięcy żmudnych rozmów w Waszyngtonie, wydaje się być małe szanse Republikanie i Demokraci wywalić ofertę ratunkową, aby pomóc ciężko przywiązanych Amerykanów, z obu stron obwinianie siebie za impas.

Analitycy stwierdzili, że inwestorzy zasadniczo zrezygnowali z nadziei na porozumienie w najbliższym czasie, a teraz obstawiają Joe Bidena i demokratycznego zamiatania Kongresu, który otworzy drogę do jeszcze większego pakietu wydatków w nowym roku.

“Istnieje bardzo ograniczona zachęta po obu stronach, aby zrobić interes”, Joseph Shaposhnik, menedżer portfela w TCW, powiedział Bloomberg TV.

“Rynek upiekł, że w, upieczony w wyborach i patrzy na sześć miesięcy i myśli, jakie są szanse życie zaczyna się normalizować, szczepionka jest wprowadzana.”

Dodanie do negatywnych nastrojów jest wzrost przypadków coronavirus w Stanach Zjednoczonych i Europie, ze Światową Organizacją Zdrowia w niedzielę sprawozdawczości trzeci dzień z rzędu rekord nowych zakażeń na całym świecie.

Wirus pochłonął życie 1,1 miliona ludzi i zaraził ponad 42 miliony na całym świecie.

Nowa fala zmusiła już rządy w kilku krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, do ponownego nałożenia surowych ograniczeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

“Impas bodźców USA jest teraz coraz wzmacniane przez obawy o rosnące przypadki wirusa, które ostatecznie mogą doprowadzić do bardziej rygorystycznych ograniczeń mobilności, a nawet może wymusić dodatkowe zamknięcia działalności, które z pewnością umieścić ożywienie gospodarcze na plecach stóp do końca roku”, powiedział strateg Axi Stephen Innes.

Tokio, Sydney i Singapuru ledwo zostały przeniesione, podczas gdy Szanghaj, Seul i Manila spadły na negatywne terytorium. Tajpej i Dżakarty krawędziach. Hongkong został zamknięty na wakacje.

Handlowcy są również na bieżąco z kluczowym posiedzeniu ustalania polityki Komunistycznej Partii Chin w tym tygodniu, który ma wyznaczyć kurs dla drugiej co do wielkości gospodarki na świecie w ciągu najbliższych kilku lat z myślą o stosunkach USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.